Президент звинуватив іноземних партнерів у зволіканні з графіками підготовки українських пілотів на винищувачах F-16
Президент Володимир Зеленський, який пояснив, що може поставити путіна на місце, звинуватив іноземних партнерів у зволіканні з графіками підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.
Про це український президент заявив під час пресконференції із прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Києві.
Насамперед про те, чи є розуміння планів та графіків поставок F-16. У мене такі ж питання, як ви поставили, до наших шановних партнерів: чи є у них розуміння, коли Україна може отримати F-16?, – запитав президент.
За словами Зеленського графіків тренування українських пілотів досі немає. Відтак, вже зараз процес навчання на американських винищувачах затягується.
Ми домовилися, дотиснули, що у нас є коаліція країн, які готові розпочати тренування для українських пілотів. Графіка тренувальних місій немає. Я вважаю, що деякі партнери із цим затягують. Для чого вони це роблять – мені невідомо, – сказав Зеленський.
Україна формує "авіаційну коаліцію" з метою отримання західних винищувачів, які забезпечуватимуть захист українського неба і допомагатимуть у перемозі над росією. Варіанти літаків, що розглядаються, включають F-16, Eurofighter Typhoon і JAS 39 Gripen.
Українська влада проводить переговори з партнерами з різних країн, таких як Велика Британія, Норвегія, Португалія та Швеція, з метою отримання підтримки й навчання українського персоналу на цих літаках. Реалізація цього плану передбачає співпрацю з країнами-союзниками, а також отримання дозволу на реекспорт американських винищувачів.
Окрім F-16, розглядаються можливості включення інших моделей літаків для посилення обороноздатності України.
Голова об'єднаного комітету начальників штабів США, генерал Марк Міллі, вважає, що винищувачі F-16 розв'яжуть проблему домінування України у повітрі.
Цей винищувач четвертого покоління був розроблений в США в середині 1970-х років і зараз знаходиться на озброєнні понад 20 країн світу. Він брав участь у багатьох воєнних конфліктах, включаючи Афганістан та Боснію.
Винищувач F-16, розроблений компанією General Dynamics, почав як літак, призначений для досягнення переваги у повітряному просторі, але з часом став багатоцільовим літаком після кількох модернізацій. Він може бути оснащений різними блоками залежно від потреб, тому виглядає скоріше як платформа.
F-16 озброєні авіаційною гарматою і може нести до шести керованих ракет ближнього бою, керованих ракет "повітря-земля" і "повітря-повітря", а також бомби з лазерним і оптоелектронним наведенням.
Голова Асоціації повітряних та космічних сил Великої Британії, Грег Бегвел, вважає, що F-16 найкраще відповідає всім вимогам, таким як багатоцільовість, протидія ворожій протиповітряній обороні та простота використання.
23 травня високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що в декількох країнах Європи почалася підготовка українських пілотів для польотів на F-16.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що Politico повідомляло, що партнери можуть передати Україні перші американські винищувачі F-16 на початку наступного року. Поки що немає точної інформації, які саме країни здійснять цю передачу. Імовірно, літаки будуть надані Україні Нідерландами та Данією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.