“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Попередньо, конфлікт стався на тлі з’ясування приналежності території водорозподільного пункту «Головний»
Конфлікт жителів прикордонних районів Таджикистану й Киргизії переріс у збройне протистояння. Спочатку повідомлялося про трьох загиблих і майже 50 постраждалих. На ранок 30 квітня дані змінилися.
За інформацією від Міністерства охорони здоров’я й розвитку Киргизької Республіки, кількість постраждалих у результаті перестрілки досягло 134 осіб, — повідомляє Інформатор. Загиблих — 13, у тому числі дівчинка 2008 року народження. Вона померла по дорозі в лікарню.
Поранення в постраждалих різні: вогнепальні, осколкові, закриті черепно-мозкові травми, струс головного мозку, переломи й інше. Усі вони знаходяться під наглядом медиків. Крім того, спецборт доставив 25 постраждалих із Баткенської області в Бішкек. Очікується перевезення ще 17 осіб.
Усі медичні установи в області перевели на посилений режим роботи. У стаціонарах підготували додаткові ліжка для прийому поранених, на місцях чергують бригади швидкої допомоги. Крім цього, з Бішкека й Оша в Баткенську область направили 15 медичних працівників — нейрохірурги, травматологи, судинні хірурги, анестезіологи та торакальні хірурги.
Нагадаємо, ще вчора Киргизія й Таджикистан домовилися про припинення вогню і відведення військ. Також запланована окрема зустріч керівників правоохоронних та силових структур із метою обговорення подальших деталей врегулювання конфлікту.