За словами експерта, збиття А-50 та Іл-22 не вплине на кількість обстрілів України
Українські військові могли збити російські літаки А-50 та Іл-22 за допомогою зенітно-ракетних комплексів Patriot чи SAMP/T. Ця спецоперація наших оборонців була ювелірною. Проте, на жаль, на кількість обстрілів по Україні знищення цих літаків не вплине.
Про це в інтерв'ю "Інформатору" розповів авіаційний експерт, аналітик та колишній інженер-випробовувач конструкторського бюро "Антонов" Констянтин Криволап. Він відзначив, що важливою є не тільки зброя, за допомогою якої вдалося провести спецоперацію, а й чудова робота наших військових.
"Так, ЗРК Patriot. Я так думаю. Може SAMP/T. Він трохи менше б'є - не 160, а 140 км. Нам же постачають від Patriot різні модифікації ракет, може, там була якась ракета, яка стріляє на 10 чи 20 кілометрів далі. Це не важливо. Важливо те, що це була засідка, що це була цілеспрямована робота, що це був вишколений наш персонал, який це зробив", - заявив експерт.
Водночас Криволап зауважив, що збиття цих цінних "пташок" не вплине на кількість обстрілів України. Бо російські літаки будуть злітати доти, поки в окупантів вони не закінчаться. Саме тому Україні в першу чергу потрібно знищувати заводи, на яких виробляють ракети.
"Нам треба знищувати не ракети, які летять, це само собою. Це крайня фаза. Ця ракета спочатку виробляється, потім вона кудись доставляється, потім вона ставиться на якусь пускову платформу - або повітряну або наземну. І тільки після цього вона пуляє. І от ми займаємося цим питанням, коли вона пуляє", - каже Констянтин Криволап.
За його словами, Україна завдала правильних ударів, зокрема, по заводу у Брянську, який виробляє монокристали для чіпів, які встановлюють на російські ракети. Також ЗСУ били по заводу в Смоленську.
"Нам треба бити по таких об'єктах, давити на санкції. Ми бачимо, що якість ракет таки знижується", - підсумував експерт.
Ввечері 14 січня 2024 року українські військові збили над Азовським морем російський літак А-50 та повітряний командний пункт Іл-22М11. Перший літак впав у море, а Іл-22 вдалося приземлитися в Анапі. Проте, судячи з фото, які з'явилися у мережі, борт відновити не вдасться.
Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував версії росії щодо збиття російського літака А-50 і пошкодження повітряного командного пункту Іл-22М. У звіті аналітиків ISW йдеться про те, російські медіа створили фейк про те, що це російські сили збили А-50. Мета цього була запевнити російських пілотів, що польоти над Чорним і Азовським морями залишаються безпечними, і що причиною інциденту була людська помилка. Незрозуміло, чому російські пілоти повинні відчувати себе комфортно з думкою, що їхні протиповітряні системи є настільки неефективними, зауважили в огляді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.