Збірна України обіграла Словенію в матчі відбору на чемпіонат Європи

У Києві проходять матчі відбору на Євробаскет.

Збірна України не забезпечила собі потрібну різницю в рахунку і втратила шанси на перше місце в групі. Доля другого місця вирішиться в матчі Україна - Угорщина 22 лютого.

Про перебіг подій в матчі відбору на чемпіонат Європи повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У суботу, 20 лютого, чоловіча збірна України провела матч групового етапу відбіркового раунду до чемпіонату Європи. Суперником нашої команди стала національна збірна Словенії. Перша зустріч команд пройшла в листопаді 2020 року і завершилася поразкою збірної України 73:84.

Збірна України, як і збірна Словенії, вже гарантувала собі участь в чемпіонаті Європи. В останніх поєдинках українська команда веде боротьбу за перше місце в групі, яке дасть певну перевагу при жеребкуванні фінальної частини Євробаскету.

Команди виступали в таких складах:

Україна: Рендл, Липовий, Близнюк, Павлов, Герун, Бодров, Коренюк, Мішула, Санон, Петров, Войналович, Зотов.

Словенія: Блажіч, Дімец, Лука Лапорнік, Мурічі, Рупнік, Ходжич, Хроват, Коси, Миха Лапорнік, Мацура, Махковіч, Шпан.

Перші очки у матчі для збірної України приніс натуралізований американець Рендл. Словенці швидко зрівняли рахунок і вийшли вперед. До середини першої чверті Україна програвала 3: 7. Дальній кидок Мішули на 7-й хвилині скоротив відставання збірної України до одного очка. Команди довго не могли закінчити атаку результативним кидком і завершили першу чверть за рахунку 9:11.

Перервав затишшя в результативних атаках Дімец, який закинув на 3-й хвилині другої чверті. Українці не відпускали суперника у відрив, а й самі не могли вийти вперед. До екватора чверті перевага словенців зросла до чотирьох очок. Бобров швидко скоротив відставання до двох балів. За три хвилини до перерви Близнюк зрівняв рахунок, реалізувавши один штрафний кидок з двох. Словенці закинули триочковий а потім додали ще два бали. Україна скоротила відставання, але все ж програла першу половину матчу 24:27.

Після перерви два точні кидки Коренюка скоротили різницю до одного очка. У збірної України не пішли дальні, а ось Рупнік кидком із-за дуги збільшив відрив до п'яти очок на користь збірної Словенії. До 5-й хвилині словенці вели вже + 7. Ривок України 7: 0 дозволив зрівняти рахунок. Однак розвинути свій успіх українці не змогли і після тридцяти хвилин гри поступалися з різницею в одне очко.

На другій хвилині заключної чверті Рендл закинув триочковий і вивів збірну України вперед на два очки. За 5 хвилин до кінця основного часу матчу збірна України вигравала з різницею в 4 очки. Україна збільшила різницю до семи очок, але за півтори хвилини до кінця чверті словенці скоротили відставання до одного бала. Триочковий Рендла дав українцям можливість відчути себе більш впевнено і в підсумку завершити поєдинок перемогою. Однак 5 очок різниці в рахунку не дозволили збірній України сподіватися на перше місце в групі, адже перший поєдинок українці програли з відставанням в 11 балів.

• Україна - Словенія 70:65 (9:11, 15:16, 17:15, 29:23).

У понеділок, 22 лютого, збірна України проведе заключний матч відбірного циклу. Суперником нашої збірної стане збірна Угорщини. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про «Бронзу» збірної України на чемпіонаті світу з біатлону, про матчі «Динамо» і «Шахтаря» у 1/16 фіналу Ліги Європи і про поєдинки Української хокейної ліги .