Збірна України здолала збірну Пуерто-Рико та вийшла у плей-оф чемпіонату світу з волейболу

Світова першість проходить у Польщі та Словенії.

Чоловіча збірна України продовжує виступи на чемпіонаті світу з волейболу. В попередніх матчах українські волейболісти поступились збірній Сербії та здолали збірну Тунісу. Заключний матч групового етапу зі збірною Пуерто-Рико визначав підсумкове місце збірної України у турнірній таблиці і майбутнього суперника у серії плей-оф.

За іграми збірної України уважно стежив Інформатор.

У середу, 31 серпня, чоловіча збірна України в Катовіце (Польща) провела свій третій поєдинок чемпіонату світу з волейболу 2022 року. Після двох проведених поєдинків в активі збірної України були перемога та поразка. Суперник українських волейболістів збірна Пуерто-Рико програла обидва попередні матчі. Склади команд:

Україна: Полуян, Дрозд, Шевченко, Плотницький, Брова, Остапенко, Семенюк, Фомін, Тупчій, Ковальов, Щитков, Канаєв, Кисилюк, Синиця.

Пуєрто-Рико: Відаль, Хойос, Дель Валле, Ніевес, Крузадо, Іглесіас, Лопез, Моліна, Рівера, Альварес, Варгас, Ж.Родрігес, Аломар, А.Родрігес.

Перше очко у матчі здобули українці. Капітан команди Олег Плотницький вгатив м’яч у майданчик на половині суперника. Згодом збірна Пуерто-Рико вийшла вперед та відірвалася від українців на два бали. Пуерториканці чіплялись за кожен розіграш і не дозволяли українцям зробити очковий запас. Рахунок багато разів ставав нічийним, а лідирувала то одна то інша команда. Рівний за грою сет з рахунком 26:24 виграла збірна Пуерто-Рико.

Подачі на виліт від Плотницького дозволили збірній України на початку другого сету повести 6:4. Перевага українців зросла до чотирьох, а потім і до шести балів. В підсумку 25:19 на користь збірної України і нічия 1:1 за виграними сетами. Плотницький продовжував справно приносити бали в скарбничку української збірної. Свого капітана підтримали партнери по команді і почали потроху відриватись від суперників. Але ті і не думали здаватись та зрівняли рахунок. Проте кілька помилок гравців  збірної Пуерто-Рико відкинули команду назад. Ну а Україна нестримно неслась до перемоги у сеті, яку з рахунком 25:16 і здобула. На початку четвертого сету на майданчику йшла рівна боротьба. Команди по черзі набирали очки, не дозволяючи супернику піти у відрив. Україна провела непоганий відрізок та повела 19:15. Наздогнати українців гравці збірної Пуерто-Рико вже не змогли.

Здобувши, 19 очок, найрезультативнішим гравцем збірної України став Олег Плотницький. При цьому на рахунку гравця 6 ейсів. Не набагато відстав від капітана і Илля Ковальов, закінчивши гру з 18 набраними очками.

Турнірне становище.

В іншому матчі групи А лідер квартету збірна Сербії зустрічалась з чемпіоном Африки збірною Тунісу. Перший сет пройшов в напруженій боротьбі і завершився перемогою сербів  29:27. У другій партії супротив Тунісу був вже не таким відчайдушним. Сербія виграла з різницею у 10 очок. Третій сет лише підкреслив перевагу збірної з Балканського півострова. Сербія здобула перше місце у групі, не програвши за три матчі жодного сету.

• Україна — Пуерто-Рико 3:1 (24:26, 25:19, 25:16, 25:19);
  • Сербія — Туніс 3:0 (29:27, 25:15, 25:17).

Збірна України зайняла друге місце у групі А і продовжить боротьбу у серії плей-оф. Суперник українців визначиться після закінчення всіх матчів групового етапу. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків української збірної і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор розповідав про перебіг матчів другого туру УПЛ.