Збірна Франції дала бій Фінляндії: результати матчів чемпіонату світу з хокею, зіграних 17 травня

Інтрига у поєдинку за участю чинних чемпіонів світу зберігалась до останніх секунд

Фінляндія — Франція
Фінляндія — Франція (Фото: IIHF)

На чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні продовжується груповий раунд змагань. У шостий день турніру відбулись чотири матчі. Збірна Латвії у напруженому поєдинку здолала збірну Норвегії.

У середу, 17 травня, на хокейних майданчиках Тампере та Риги відбулись матчі Чемпіонату світу-2023. По два поєдинки пройшли у групах А і В.

Група А

Лідер групи А збірна США зустрічалась зі збірною Австрії. У першому періоді команди обійшлись без закинутих шайб. Грімальді на 28-й хвилині вивів збірну США вперед. На 38-й хвилині Раффль зрівняв рахунок, але вже через хвилину Мазур повернув лідерство американцям. На 44-й хвилині збірна США закріпила свою перевагу. Наприкінці матчу австрійці зняли голкіпера і отримали у порожні ворота четверту шайбу.

США - Австрія (Фото: IIHF)

• США — Австрія 4:1 (0:0; 2:1; 2:0).

У збірних Фінляндії та Франції перед матчем було в активі по чотири очки. Вже на початку другої хвилини Шакіашвілі вивів збірну Франції вперед. Фіни відігрались доволі швидко - на 5-й хвилині Песонен зрівняв рахунок. Французи і надалі чинили спротив чинним чемпіонам світу. Після другого періоду рахунок у матчі був 3:2 на користь фінської команди.

На 46-й хвилині Хартікайнен, реалізувавши чисельну більшість, збільшив перевагу фінів. Франція не здавалась і на 50-й хвилині Бертран скоротив різницю до мінімуму. Останні хвилини матчу пройшли у напруженій боротьбі. Франція намагалась перевести гру у овертайм і зняла голкіпера, але пропустила у порожні ворота.

• Фінляндія — Франція 5:3 (1:1; 2:1; 2:1;).

Група В

У першому матчі дня у групі В зустрілись сусіди по турнірній таблиці. Збірна Латвії посідала шосте місце, Норвегія знаходилась на одну сходинку вище. У першій половині стартового періоду збірна Норвегії двічі не використала чисельну перевагу, хоча і створила декілька моментів для взяття воріт. Голкіперу збірної Норвегії також прийшлося попрацювати. Загалом за перший період кожен з воротарів відбив по 9 кидків.

Латвія - Норвегія (Фото:IIHF)

Збірна Латвії відкрила рахунок на 24-й хвилині, реалізувавши більшість. Через 39 секунд Андерсонс подвоїв перевагу латвійської збірної. Збірна Норвегії відійшла від потрясіння і на 35-й хвилині скоротила відставання.  За дві хвилини до кінця третього періоду Норвегія отримала більшість. До того ж норвежці зняли голкіпера. Але Латвія вистояла і зберегла переможний рахунок.

• Латвія — Норвегія 2:1 (0:0; 2:1; 0:0).

Збірна Канади в разі перемоги над Казахстаном виходила на перше місце групи В. І вже на восьмій хвилині Канада вела 3:0. Бакетаєв одну шайбу відіграв, але Велено повернув канадцям перевагу у три голи. У другому періоді команди взяли паузу. На 42-й хвилині Бле зробив контрольний постріл, остаточно добивши суперника.

• Канада — Казахстан 5:1 (4:1; 0:0; 1:0).

У групі А перше місце зберігає за собою збірна США. Групу В очолює збірна Канади. До наступного етапу змагань вийдуть по чотири кращі команди.

Раніше Інформатор розповідав про перебіг матчу 1/2 фіналу Ліги чемпіонів «Інтер» - «Мілан». Також ми повідомляли про результати поєдинків 26-го туру УПЛ.