Президент Франції Емманюель Макрон заявив про "рішуче несхвалення" анонсованого Трампом рішення
Лідери низки країн Європейського союзу прокоментували оголошення президента США Дональда Трампа про намір з 1 серпня застосовувати 30-відсоткові тарифи до товарів, які імпортуються з ЄС. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон сказав, що він "рішуче не схвалює" рішення, яке анонсував глава Білого дому.
"Зараз як ніколи важливо, щоб Єврокомісія запевнила у готовності ЄС рішуче відстоювати європейські інтереси. Зокрема, це означає прискорення підготовки належних контрзаходів… Франція висловлює повну підтримку Єврокомісії у перемовинах, які тепер посиляться, з метою досягти взаємно прийнятної домовленості до 1 серпня", - написав Макрон у соцмережі X.
Не залишився осторонь і прем’єр Іспанії Педро Санчес. Він наголосив, що Мадрид підтримає Єврокомісію у подальшому веденні перемовин зі Сполученеми Штатами.
"Економічна відкритість і торгівля генерують добробут. Необгрунтовані тарифи руйнують його… Разом європейці є найбільшим торговельним блоком у світі. Нам слід використати цю силу для досягнення справедливої угоди", - сказав політик.
"Хоча було зрозуміло, що усі варіанти "на столі", ЄС чітко сигналізував, що віддає перевагу домовленості, яка дозволить уникнути ескалації. І ця позиція зберігається… ЄС і США мають бути партнерами, а не суперниками. Від справжнього партнерства виграють усі сторони", – прокоментував прем’єр Ірландії Міхол Мартін.
Прем’єр Швеції Ульф Крістерссон висловив жаль через рішення Трампа. Ось, що написав він:
"Ми підтримуємо прагнення Єврокомісії далі шукати рішення шляхом переговорів. ЄС готовий відреагувати жорсткими контрзаходами, якщо буде потрібно. Але від ескалації "торгової війни" програють усі, а найвищу ціну заплатять американські споживачі. Швеція виступає за вільну торгівлю і міжнародну співпрацю".
Сполучені Штати Америки запровадять 30-відсоткові мита на товари з Єворосоюзу та Мексики. Це оголосив президент Дональд Трамп. Тарифи почнуть діяти з 1 серпня.
Днями Трамп оголосив про намір ввести нові обмежувальні мита на імпорт продукції з Японії та Південної Кореї. Відповідні заяви він зробив у відкритих зверненнях до лідерів цих країн. Все це він опублікував на платформі Truth Social.
Також Трамп ввів 35% мита на імпорт з Канади. Вони запрацюють вже з 1 серпня. США можуть збільшити тарифи ще більше, якщо Канада буде вводити мита у відповідь. Окрім того, американський лідер анонсував мита 15-20% для інших країн.
На початку квітня Трампова адміністрація вже ухвалила рішення про введення "дзеркальних" мит на імпорт із 185 країн світу. Мінімальний рівень тарифу становив 10%, і він торкнувся також українських товарів.
Китай, як найбільший торговий партнер США, отримав найбільш жорстке навантаження - нові мита склали 34%, а з урахуванням березневих 20% за підозри у сприянні контрабанді фентанілу - сумарно 54%.
У відповідь Пекін ініціював контрзаходи: 4 квітня ввів 34-відсоткові мита на продукцію зі США, а також заявив про обмеження експорту стратегічних рідкісноземельних елементів, зокрема гадолінію та ітрію. Уже 9 квітня обидві сторони знову підвищили ставки: США - до 104%, Китай - дзеркальні у стільки ж відсотків. Трамп у відповідь оголосив про нове підвищення тарифу до 125%, аргументуючи це "відсутністю поваги до світової торгівлі".
Паралельно президент США повідомив про тимчасову паузу у введенні мит для інших країн - на 90 днів. Попри конфронтацію, Трамп заявив, що у нього залишаються конструктивні відносини з головою КНР Сі Цзіньпіном, а тарифи на китайські товари будуть "істотно знижені, але не обнулені".