"Завдання вбивати людей отримав від помічника проповідника": з'явилися кадри допиту так званих терористів, яких спіймали в рф

Читать на русском

Один із затриманих терористів заявив, що завдання він начебто отримав у телеграмі, а за теракт йому обіцяли півмільйона рублів

Читать на русском
Один з терористів "Крокус Сіті Холл"
Затриманий чоловік зізнався у скоєному теракті в "Крокус Сіті Холл"

Один із затриманих терористів заявив, що завдання він начебто отримав у телеграмі, а за теракт йому обіцяли півмільйона рублів

Російські пабліки публікують кадри допиту одного з терористів, якого "спіймали" спецслужби рф після розстрілу людей в підмосковному ТЦ "Крокус Сіті Холл". За словами затриманого, завдання він начебто отримав від помічника "проповідника", якого слухав у телеграмі. За теракт йому обіцяли півмільйона рублів.

На запитання про те, що чоловік робив у "Крокусі" він відповів, що "застретив людей за гроші". За словами екстреміста, йому за цю справу пообіцяли півмільйона рублів (5,4 тис. дол). Половину з обіцяного винагородження за масове вбивство отримав на картку. Але її сховали в лісу зі всією одежею і не встигли зняти гроші. 

"Слухав урок. Проповідника. Мені написав потім в телеграмі його помічник. Не знаю, як його звуть - без імені, прізвища, без нічого мені написав десь місяць тому назад. Спочатку привітався, а потім гроші пропонував за те, щоб справу зробити. Щоб вбивства зробити у місці, яке вони скинули. Людей без різниці кого [потрібно було вбивати]. Написали, щоб робили оце", - сказав чоловік, що назвався Фарігуном Шамсидином 1998 року народження. 

Зброю для теракту доставили аноніми, які так само написали виконавцям теракту в телеграм. Автомати взяли зі схованок. Про зв'язок з Україною – жодного слова. Більше того, з відео ще одного "терориста", який в команді начебто був главарем, можна зрозумити, що злочинці взагалі не говорять російською. Відео розповсюдила пропагандистка Маргарита Сімон'ян.

Його пояснення записувалися за допомогою перекладача. Загалом, розповідь ще менш правдоподібна, ніж у попереднього затриманого. У показах "ватажок" плутається, ходить колами і довго згадує щось перед тим, як сказати. 

"Проживав він у хостелі в Дмитровському районі, що розташований на трасі. Жив з Мухаматом там десь 15-20 днів. Знайомий Абдула купив машину, хотіли працювати на цій машині в таксі. З Абдулою познайомився в Телеграмі, коли виходив в мережу зі свого телефону. З Абдулою познайомився десь 10 днів тому. Абдула обіцяв йому, що якщо ти так довго без роботи, можна працювати разом. При цьому з Абдулою він побачився, коли машину купляли на Дмитровському шосе у родичів Абдули", - сказав він. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1762

Теракт у Crocus City Hall 

Увечері 22 березня щонайменше півдесятка терористів у камуфляжі увірвалися в будівлю концертного холу "Крокус Сіті Холл" під Москвою і почали безладну стрілянину. У результаті загинули щонайменше 115 людей, понад півтори сотні постраждалих. Після стрілянини терористи підпалили будівлю.

Міністерство закордонних справ України категорично відкидає звинувачення, які почали лунати від російських офіційних осіб, у нібито причетності України до стрілянини в концертному залі "Крокус" у підмосковному Красногорську. Військова розвідка України поклала відповідальність за операцію на російські спецслужби. І заявила, що вони, ймовірно, скористаються наслідками для посилення підтримки військових.

Як пише New York Times із посиланням на неназваних американських чиновників, за атаку на мирних громадян у Підмосков'ї відповідальний осередок терористичної організації Ісламська держава. Члени ІДІЛ активно діють у росії, повідомив один з американських чиновників.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Деякі вважають, що мобілізація засуджених може стати формою покарання, відправивши їх на фронт. Інші переконані, що це може стати способом ухилення від слідства, адже вони можуть сховатися в армії, уникаючи переслідування за корупційними справами. Яка думка ветерана легендарної 47-ї бригади Миколи Мельника на цей рахунок та чи будуть враховані подібні ризики?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.