Заступника Кличка можуть звинуватити у крадіжці землі Міноборони

До 11 січня 2024 року слідчі можуть допитати заступника Кличка В’ячеслава Непопа. Цікавитися будуть його роботою в "Житлоінвестбуд-УКБ" у той час, коли Київ забрав у Міноборони ділянку.

Кличко, Непоп, земля, будівництво
Свого часу Київ оформив на себе землю державної власності

Не перший рік навколо заступників Кличка спалахують корупційні скандали. Цього разу мова йде про землі оборони площею 2,8388 га та рішення Київради побудувати там чергову висотку. Щоб дізнатися всі подробиці цієї історії суддя продовжив термін розслідування. 

Про це йдеться в ухвалі судді Святошинського районного суду Києва

Крім допиту Непопа та його підлеглих, які працювали з ним у "Житлоінвестбуд-УКБ" правоохоронці також хочуть дізнатися про їх майно. Можливо, щоб арештувати його як доказ у кримінальному провадженні №42022111350000007 від 11 лютого 2022 року.

Також Непопу та іншим фігурантам справи можуть повідомити про підозру.

Чому Міноборони та Київрада посварилися

У липні 1978 року спірна ділянка по проспекту Відрадному, 42 (колишня вул. Качалова 3) входила до складу військового містечка №165. Тоді депутати Київради своїм рішенням передали в користування ділянку військовим. На ній був будинок, гараж, навіс, вагова та туалет.

В червні 2003 року виникла ідея побудувати для військових Київського гарнізону житло. На той час на квартирному обліку перебувало 7,3 тисячі осіб. Для цього створили державне підприємство "Управління капітального будівництва та інвестицій" (ДП "УКБІ").

Щоб почати будівництво, Київське квартирно-експлуатаційне управління повинно було передати новому підприємству 2,9 га землі. Цей процес пройшов через рішення Київради. У 2007 році столичні чиновники оформили ділянку за громадою, а ДП надали її в оренду на 5 років. Тобто, були землі оборони державної власності, а стали – землі комунальної власності. Через це й виникла суперечка.

З часом ділянку передали КП "ЖИТЛОІНВЕСТБУД-УКБ", яке мало побудувати висотку з квартирами для атовців. Всі споруди Міноборони знесли, проте нічого нового не збудували.

там мала б виглядати висотна новобудова
Так мав виглядати будинок з квартирами для атовців. Фото з соцмереж


За даними сайту нерухомості "Лун", будівництво по проспекту Відрадному, 42 не ведеться з лютого 2022 року.

Ось так виглядало стройка у лютому 2022 року
Так виглядало будівництво у лютому 2022 року.

Однак за даними слідчого Нацполіції Києва, в кінці "грудня 2021 року на земельній ділянці перебував будівельний кран. Візуально проведених будівельних робіт не виявлено".

До чого тут Непоп

В’ячеслав Непоп був директором КП "ЖИТЛОІНВЕСТБУД-УКБ" з 2002 по 2018 рік. Тобто саме в той час, коли Київ оформлював на себе землі оборони.

В'ячеслав Непоп

В’ячеслав Непоп керував підприємством, яке отримало спірну ділянку. Фото – сайт Київради


Непоп неодноразово обирався депутатом Київської міської ради на окрузі у Солом’янському районі. А в лині 2018 року мер Києва Віталій Кличко призначив його своїм заступником. Зараз Непоп контролює діяльність департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та точно знає, хто, де та як будує у столиці. 

В ЗМІ є багато інформації про те, як прокуратурі підозрювала заступника Кличка у різних злочинах. Писали про розтрату бюджетних коштів під час ремонту київського дитячого садка №663. Як повідомляв Рух ЧЕСНО, КП "Житлоінвестбуд-УКБ" віддавало підряди на реконструкцію дитсадків компаніям, які так чи інакше були пов'язані з заступником Кличка.

Також були повідомлення про те, що понад 100 квартир збудованих за кошти Києва опинилися у власності родини В’ячеслава Непопа. 

Справа щодо земель Міноборони, які переоформила на себе Київрада, не раз розглядалися в суді. Остаточно крапку у суперечці - кому належить ділянка, поставив Верховний Суд у липні 2023 року. Зараз настав час назвати винних на ім’я та прізвище.

Раніше Інформатор розповідав, скільки разів мер Києва обіцяв добудувати Подільський міст.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube