Заступник голови НБУ назвав умови, за яких Україна може обійтися без МВФ

Читать на русском

НБУ може відмовити у співробітництві з МВФ, але "за все доведеться заплатити"

Читать на русском

НБУ може відмовити у співробітництві з МВФ, але "за все доведеться заплатити"

Заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб розповів, за яких умов Україна може проводити "суверенну економічну політику" і відмовитися від траншів МВФ. Таких умов, на його думку кілька, проте їх важко виконати.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт регулятора.

На думку експерта, поки економічна ситуація не сприяє тому, щоб Україна змогла відмовитися від підтримки МВФ.

"Нафта і газ поступово дорожчають, що погіршує умови торгівлі для України. За оцінками Національного банку, така тенденція буде продовжуватися", - упевнений заступник голови Нацбанку.

До умов, виконання яких сприяло б тому, що Україна змогла б відмовитися від міжнародної фінансової підтримки, він відніс такі чинники:

  • збереження сприятливого зовнішнього середовища для України: світові ціни на товари українського експорту повинні бути дуже високими, а енергоресурси - дешевими;
  • на світових фінансових ринках повинен зберігатися високий апетит до інвестицій в країни з emerging markets, що дозволить Україні фінансувати дефіцит бюджету шляхом зовнішніх та внутрішніх запозичень;
  • зміни в макроекономічній політиці.

"На мою думку, ці припущення досить оптимістичні і суперечать останнім тенденціям", - уточнив експерт.

Він уточнив, що відмова від співпраці з фондом швидше за все призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій, тиску на валютні резерви Національного банку.

Це означає, що уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс, відповідно, інфляція прискориться.

Чим загрожує для економіки України відмова від співпраці з МВФ:

  • зменшенням витрат на: інвестиції в дорожню інфраструктуру, підвищення соціальних стандартів, підтримку малого і середнього бізнесу;
  • зростанням процентних ставок, оскільки НБУ буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику для стримування інфляції.

"Питання не в тому, чи є життя без МВФ, а в тому, яким це життя буде", - підкреслив заступник голови НБУ.

Раніше Інформатор повідомляв, що суд зобов'язав НБУ сплатити 130 мільйонів гривень банку, пов'язаному з оточенням Януковича.

Також повідомлялося, МВФ завершила роботу в Україні:Мінфін використовує її рекомендації при розробці законопроектів.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.