Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Правління Нобелівського фонду вирішило повторити минулорічний виняток із звичайної практики - не запрошувати послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії у Стокгольмі
У Стокгольмі вирішили, що вдруге вручатимуть премію Нобеля без присутності російського, білоруського та іранського послів. Напередодні для них розіслали запрошення. Але після бурхливої реакції в Україні, Швеції та інших країнах - відкликали.
Про це йдеться в офіційній заяві Нобелівського фонду на сайті організації, яку розмістили в суботу, 2 вересня. Правління фонду пояснює, що прийняло таке рішення після "сильної реакції у Швеції".
"Рішення Нобелівського фонду запросити всіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії, відповідно до попередньої практики, викликало бурхливу реакцію.Підставою для цього рішення є те, що ми вважаємо важливим і правильним якомога ширше охоплювати цінності та сенси, за які виступає Нобелівська премія – наприклад, через торішнє чітке політичне послання з премією миру, присудженою правозахисникам із росії та Білорусі, а також українцям, які працюють із документуванням російських воєнних злочинів. Ми визнаємо сильну реакцію у Швеції, яка повністю затьмарила цей сенс", - пишуть у повідомленні.
Відтак правління Нобелівського фонду вирішило повторити минулорічний виняток зі звичайної практики – не запрошувати послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі. Як і раніше, на церемонію в Осло будуть запрошені всі інші посли.
Напередодні стало відомо, що посли росії та Білорусі отримали запрошення на церемонію у Стокгольмі. Речник МЗС України Олег Ніколенко у п'ятницю, 1 вересня, висловив протест проти такого рішення Нобелівського фонду. Він заявив, що це тільки посилить відчуття безкарності для агресорів. Ніколенко у Facebook закликав оргкомітет підтримати міжнародні зусилля проти ізоляції держави-агресора рф та її союзника - Білорусі.
Ніколенко небезпідставно зауважив, що російський посол сидітиме у гарному костюмі в Стокгольмі на церемонії, а в цей час російські солдати убиватимуть українських цивільних. То невже це є цінності гуманізму?
Як бачимо, вони дослухались, включивши до "чорного списку" ще й іранського посла. До слова, Нобелівський фонд у 2022 році не запросив представників посольств росії та Білорусі на вручення премій у Стокгольмі через російське вторгнення в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.