"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Правління Нобелівського фонду вирішило повторити минулорічний виняток із звичайної практики - не запрошувати послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії у Стокгольмі
У Стокгольмі вирішили, що вдруге вручатимуть премію Нобеля без присутності російського, білоруського та іранського послів. Напередодні для них розіслали запрошення. Але після бурхливої реакції в Україні, Швеції та інших країнах - відкликали.
Про це йдеться в офіційній заяві Нобелівського фонду на сайті організації, яку розмістили в суботу, 2 вересня. Правління фонду пояснює, що прийняло таке рішення після "сильної реакції у Швеції".
"Рішення Нобелівського фонду запросити всіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії, відповідно до попередньої практики, викликало бурхливу реакцію.Підставою для цього рішення є те, що ми вважаємо важливим і правильним якомога ширше охоплювати цінності та сенси, за які виступає Нобелівська премія – наприклад, через торішнє чітке політичне послання з премією миру, присудженою правозахисникам із росії та Білорусі, а також українцям, які працюють із документуванням російських воєнних злочинів. Ми визнаємо сильну реакцію у Швеції, яка повністю затьмарила цей сенс", - пишуть у повідомленні.
Відтак правління Нобелівського фонду вирішило повторити минулорічний виняток зі звичайної практики – не запрошувати послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі. Як і раніше, на церемонію в Осло будуть запрошені всі інші посли.
Напередодні стало відомо, що посли росії та Білорусі отримали запрошення на церемонію у Стокгольмі. Речник МЗС України Олег Ніколенко у п'ятницю, 1 вересня, висловив протест проти такого рішення Нобелівського фонду. Він заявив, що це тільки посилить відчуття безкарності для агресорів. Ніколенко у Facebook закликав оргкомітет підтримати міжнародні зусилля проти ізоляції держави-агресора рф та її союзника - Білорусі.
Ніколенко небезпідставно зауважив, що російський посол сидітиме у гарному костюмі в Стокгольмі на церемонії, а в цей час російські солдати убиватимуть українських цивільних. То невже це є цінності гуманізму?
Як бачимо, вони дослухались, включивши до "чорного списку" ще й іранського посла. До слова, Нобелівський фонд у 2022 році не запросив представників посольств росії та Білорусі на вручення премій у Стокгольмі через російське вторгнення в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.