«Запоріжжя» і «Прометей» виграли домашні матчі, а «Київ-Баскет» знаходиться за крок від півфіналу

У боротьбу вступили всі пари чвертьфіналу плей-офф

У матчах за участю «Прометея» і «Запоріжжя» обійшлося без несподіванок. «Київ-Баскету» для виходу до півфіналу залишилося виграти один матч.

Про перебіг подій в матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У п'ятницю, 14 травня, в матчах плей-офф стартували дві пари команд. Також свій другий поєдинок провели «Київ-Баскет» і «Черкаські Мавпи».

У Запоріжжі четверта команда регулярного чемпіонату приймала «Тернопіль», який фінішував п'ятим. «Запоріжжя» завдяки влучним дальнім кидкам Кеффі і Сизова повело 6: 0. Гості скоротили відставання до одного балу, але в заключні три з половиною хвилини першої чверті очок взагалі не набрали. «Запоріжжя» скористалося такою можливістю і виграло стартову десятихвилинку 21:12.

«Тернопіль» відіграв 5 очок відставання, але вже до середини другої чверті господарі знову вели +9. Гості не здалися, і за 17 секунд до перерви Югба, реалізувавши два штрафних, спершу зрівняв рахунок, а потім і вивів «Тернопіль» вперед. Завершилася перша половина матчу за рахунку на табло 36:37.

На початку третьої чверті точилася рівна боротьба, але потім «Запоріжжя» зробило ривок. На 6-й хвилині господарі вели +10. «Тернопіль» швидко відіграв 8 очок, однак «Запоріжжя» також швидко довело свою перевагу до одинадцяти балів.

«Тернопіль» зробив успішну спробу повернутися в гру. Після кидка Кальніченка на 5-й хвилині четвертої чверті гості скоротили відрив до 3-х очок. Однак господарі майданчику знову пішли у відрив, а сил на ще один камбек у «Тернополя» вже не залишилося. Гравець «Запорожжя» Майкл Кеффі і представник «Тернополя» Олександр Кольченко набрали в матчі по 27 очок, ставши кращими за цими показниками в складі своїх команд.

У Кам'янському «Прометей» зустрівся з «Хіміком». Господарі відкрили рахунок після точного кидка Еванса, на що «Хімік» відповів трьома балами від Ковляра. В середині чверті «Прометей» програвав 5: 7, але через чотири хвилини вів +6, і виграв стартову десятихвилинку 18:11.

«Хімік» намагався не відпустити суперника, ось тільки це не завжди виходило. Після шести очок відставання на 4-й хвилині, на 6-й гості програвали вже 12 балів. З аналогічною різницею в рахунку завершилася і вся перша половина матчу - 40:28 на користь «Прометея».

Після перерви «Хімік» так нічого і не зміг протиставити «Прометею». На 5-й хвилині третьої чверті господарі вели з різницею у 20 очок. І хоча в певний момент гравцям «Хіміка» вдалося скоротити різницю до десяти балів, нитки гри перебували в руках «Прометея». Команда тримала ситуацію на майданчику під своїм повним контролем і до кінця поєдинку не дозволила засумніватися у своїй перевазі.

У Києві «Київ-Баскет» приймав гостей з Черкас. В першому матчі серії,який відбувся 12 травня, впевнену перемогу здобув столичний клуб. Сьогоднішній поєдинок «Черкаські Мавпи» почали жваво. Гості повели спершу 4: 0, а потім і 8: 4. «Київ-Баскет» зробив ривок 9: 0 і виграв першу десятихвилинку 18:13.

Гості чинили запеклий опір, не дозволяючи «Київ-Баскет» розвинути успіх. Конєв скоротив відставання «Черкаських Мавп» до мінімуму. До середини другої чверті кияни вели +4, а завершили першу половину матчу за переваги в 5 очок. Гравці «Черкаських Мавп» здійснювали багато втрат. Тільки за 20 хвилин гри їх було дев'ять проти трьох у «Київ-Баскета».

Після перерви господарі швидко збільшили перевагу до 12-ти очок. Але вже до середини третьої чверті черкаський клуб відіграв 7 очок. Конєв закинув триочковий і скоротив різницю до двох балів. Гості буквально дихали супернику в спину, не дозволяючи повернути комфортну різницю в рахунку. Мессі закинув, пройшовши під кільце гостей, і після тридцяти хвилин гри «Київ-Баскет» вигравав 53:48.

Інтрига в поєдинку зберігалася. Після кидку гравця «Черкаських Мавп» Скапінцева команди розділяли всього три очки, а за 4 хвилини до кінця основного часу матчу - п'ять. Крутоус дальнім кидком приніс три бали в скарбничку «Київ-Баскета». А після триочкового Янга шанси гостей на перемогу помітно зменшилися, адже відіграти 9 очок за півтори хвилини завдання надскладна. До честі гравців «Черкаських Мавп» варто сказати, що вони не склали руки, а продовжили боротися, однак зробити диво не змогли.

«Київ-Баскет» повів у серії 2: 0 і тепер від півфіналу клуб відділяє лише одна перемога. Серія переїжджає до Черкас, де «Черкаські Мавпи» просто зобов'язані дати бій, адже відступати команді вже нікуди.

• «Запоріжжя» - «Тернопіль» 83:69 (21:12, 15:25 26:14, 21:18), рахунок в серії 1: 0;
  • «Прометей» - «Хімік» 82:69 (18:11, 22:17 23:20 19:21), рахунок в серії 1: 0;
  • «Київ-Баскет» - «Черкаські Мавпи» 76:69 (18:13, 14:14 21:21, 23:21), рахунок в серії 2: 0.

Другі поєдинки в серії до трьох перемог команди проведуть 16 травня. А «Київ-Баскет» і «Черкаські Мавпи» продовжать свою серію 18 травня в Черкасах.   Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв, про перемогу «Динамо» у фіналі Кубку України, про поєдинок жіночої волейбольної збірної України  у відборі до чемпіонату Європи, а також про матчі серії плей-офф баскетбольної Суперліги.