Занадто висока ціна: Зеленський пояснив Орбану, чому не бачить сенсу відновлювати Дружбу

Президент Володимир Зеленський заявив, що ремонт нафтопроводу Дружба недоцільний, поки Росія продовжує обстрілювати об’єкт і атакувати ремонтні бригади. Він запропонував Угорщині ініціювати з Москвою енергетичне перемир’я. Це треба робити, якщо Будапешт занепокоєний транзитом нафти

Володимир Зеленський, Віктор Орбан
Зеленський запропонував Орбану домовлятись із Путіним про енергетичне перемир’я, а не блокувати допомогу Україні

Президент Володимир Зеленський заявив, що не вбачає доцільності у відновленні нафтопроводу Дружба, оскільки Росія систематично його обстрілює та знищує ремонтну інфраструктуру. Про це він сказав під час спільної пресконференції з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніо Коштою. За словами глави держави, російська сторона вже неодноразово руйнувала як саму "Дружбу", так і інші об’єкти трубопровідної інфраструктури, зокрема напрямок Броди.

У цьому контексті він запропонував прем’єр-міністру Угорщини Віктор Орбан ініціювати перемовини з Москвою. За словами Зеленського, необхідне так зване енергетичне перемир’я.

"Не може бути так, щоб Росія щось знищувала, а Україна - відновлювала і навіть не раз... Щойно наближається туди бригада, яка хоче відремонтувати нафтопровід, вони повторюють напад, просто щоб вбити людей. Який сенс тоді відновлювати, заради чого? Щоб просто втрачати людей? Я вважаю це занадто висока ціна", - сказав президент.

Зеленський також розкритикував позицію Будапешта щодо блокування рішень ЄС, зокрема пакета фінансової підтримки на 90 млрд доларів, зазначивши, що якщо Угорщина прагне застосовувати механізм вето, то робити це варто щодо Росії, а не України.

Руйнування Дружби ударами РФ

Нагадаємо, 3 грудня 2025 року повідомляли про дистанційний підрив "Дружби" на території РФ. А 27 січня 2026 року внаслідок російської атаки був пошкоджений об’єкт, пов’язаний із цим маршрутом, яким Угорщина та Словаччина отримували нафту.

18 лютого з’явилася інформація, що в Європі очікують від Києва плану відновлення трубопроводу та стежать за термінами ремонту. Того ж дня Будапешт і Братислава оголосили про припинення експорту дизельного пального до України. У відповідь Київ запропонував альтернативний варіант постачання через українську інфраструктуру, зокрема маршрут Одеса-Броди.

Втім, Словаччину та Угорщину не влаштовують технічні параметри цієї гілки й марка нафти, оскільки їхні нафтопереробні заводи налаштовані під іншу сировину. Через зупинку транзиту Хорватія також відмовилася транспортувати російську нафту до цих країн.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити