Замах на Трампа: рівно через рік стало відомо, які промахи допустила секретна служба США

Секретна служба та місцеві правоохоронні органи не знали про загрозу для Трампа через ізольовану практику агентства щодо обміну секретною інформацією

Під час замаху на Трампа секретна служба допустила ряд промахів
Під час замаху на Трампа секретна служба допустила ряд промахів. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Рівно через рік після замаху на президента США Дональда Трампа у Батлері 13 липня 2024 року з'явився новий звіт, що пролив світло на низку серйозних помилок Секретної служби США, допущених під час цього інциденту. Документ, підготовлений Рахунковою палатою США на запит сенатора-республіканця Чака Ґраслі, виявив системні недоліки та втрачені можливості, які могли б запобігти замаху. У звіті наголошується на глибоких проблемах у плануванні, координації та внутрішньому обміні інформацією про загрози.

Як пише Independent, Чак Ґраслі зазначив, що події 13 липня 2024 року стали результатом "низки хибних рішень і бюрократичних обмежень". У звіті зазначається, що агентство "не впровадило заходів безпеки", які могли б запобігти замаху.

Офіс Ґраслі оприлюднив документ у суботу, 12 липня. У ньому детально описано численні недопрацювання Секретної служби, зокрема серйозні збої у комунікації та "відсутність чітких і вичерпних інструкцій" для агентів, які працювали на мітингу.

У звіті йдеться, що керівництво агентства було поінформоване про можливу загрозу Трампу ще до початку заходу. Проте ця загроза "не стосувалася конкретно мітингу 13 липня чи самого стрільця". Через "ізольовану практику поширення засекреченої інформації" Секретна служба та місцева поліція "не знали про цю загрозу".

У звіті надано рекомендації щодо того, що агентство має зобов’язати себе "внести зміни до політик Секретної служби, які вимагатимуть проактивного внутрішнього обміну інформацією про загрози — це може допомогти забезпечити, щоб агенти та партнери мали всю необхідну інформацію для ефективного захисту".

Також у документі згадуються провали у плануванні, підготовці агентів і розподілі ресурсів для охорони підзахисних осіб.

"Провал Секретної служби 13 липня став кульмінацією років управлінської некомпетентності й відбувся після того, як адміністрація Байдена відмовила у посиленій охороні президента Трампа. Американці мають бути вдячні, що президент Трамп вижив того дня і врешті був переобраний, щоб повернути здоровий глузд у нашу країну.Я сподіваюся, що це суттєве фінансування суттєво допоможе агентству вийти на належний рівень", — заявив Ґраслі.

Під час замаху на Трампа нападник зробив вісім пострілів, один з яких зачепив вухо Трампа. Один з учасників мітингу — Корі Комператоре — загинув, ще двоє були поранені. Стрільця згодом ліквідував снайпер.

У звіті зазначено, що багато агентів Секретної служби під час заходу "мали обмежений зв’язок" через проблеми з мобільним покриттям, що, ймовірно, унеможливило ефективну координацію.

Ґраслі нагадав, що агентству було виділено 1,17 мільярда доларів у межах нещодавно ухваленого закону One Big Beautiful Bill Act. Він підкреслив, що як голова Юридичного комітету Сенату працюватиме разом із Секретною службою над тим, щоб "усунути наявні проблеми".

Частину агентів Секретної служби відсторонили

Секретна служба США відсторонила шістьох своїх працівників від роботи без збереження заробітної плати після замаху на президента Дональда Трампа у липні минулого року. Після розслідування замаху у Батлері, штат Пенсільванія, під час якого куля озброєного чоловіка зачепила вухо Трампа, агентство видало постанови про відсторонення, які стосувалися як осіб, що обіймали керівні посади, так і агентів нижчого рівня. Відсторонення тривали від 10 до 42 днів без збереження заробітної плати.

Як відомо, у суботу, 13 липня 2024 року, на передвибоочому мітингу Дональда Трампа стався інцидент зі стріляниною, під час якого він отримав поранення вуха. Його вивели зі сцени співробітники Секретної служби США.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube