Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Найбільше статей стосувалося військової тематики
У 2023 році російсько-українська війна стала однією з найпопулярніших тем в українській Вікіпедії. З двох сотень найпопулярніших статей минулого року 62 стосувалися війни, що становить майже третину. Цікавились українці й біографіями топових військових, зокрема інформацією про Головнокомандувача Валерія Залужного та очільника ГУР МО Кирила Буданова.
Як пише АрміяInform, найпопулярнішою статтею на військову тематику стала стаття "Російське вторгнення в Україну" від 2022 року разом із перенаправленням "Російське вторгнення в Україну (2022)". Її переглянули 987 716 разів. На другому місці опинилась довідка про інтерактивну онлайн-мапу бойових дій в Україні DeepStateMapLive. Користувачі переглядали її 812 348 разів. На третьому місці — біографія головного командувача Збройних Сил України Залужного Валерія Федоровича. Її переглянули 619 043 разів. Інформацію про очільника української розвідки Кирила Буданова шукали 451 381 раз.
Також українці активно шукали інформацію про різні військові інституції. Приміром, інформацію про ЗСУ громадяни читали 591 611 разів, дані про Сухопутні війська Збройних Cил України перечитували 311 207 раз, про НАТО читали 291 625 разів.
Українців також жваво цікавили й військові підрозділи, які боронять наші землі. Так, дані про 3-тю окрему штурмову бригаду перечитували 480 939 разів, про 47-му окрему механізовану бригаду читали 437 319 раз. На третьому місці опинилась 93-тя окрема механізована бригада "Холодний Яр". Про неї читали 230 279 разів.
Цікавились українці у Вікіпедії й про сучасну військову зброю. Трійка лідерів виглядає так: найбільше українці читали про ракети Х-22. Статтю перечитували 541 178 разів. Слідом читали про "Іскандери". Кількість переглядів сягнула 372 551 тис. Читали статтю про МіГ-31. Її перечитували 320 001 тис. разів.
Словом року в Україні 2023 року стало слово "мобілізація". Воно випередило таких конкурентів, як "контрнаступ", "дрон", "ухилянт", "штучний інтелект" та інші.
Піковий інтерес до мобілізації спостерігався у грудні, хоча в цілому він був високим протягом всього року. Це пов'язано з тим, що в грудні уряд України вніс до Верховної Ради законопроект про посилення мобілізації, який викликав широкий резонанс у суспільстві. Слово "контрнаступ" також було популярним у 2023 році. Однак воно не стало словом року, оскільки викликало більше скепсису, ніж надії.
Серед інших претендентів на звання слова року були такі слова, пов'язані з війною, як "ухилянт", "яйця по 17 гривень", "блокада", "деблокада", "літо в Криму", "позиційна війна", "конфлікт", "дрон".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.