Закопують себе заживо на 4 години: бійці ГУР вразили деталями підготовки до спецоперацій

Читать на русском

Воїн спеціального призначення може провести у такій могилі від 40 хвилин до 4 годин

Читать на русском
Закопування, воїни ГУР
Для дихання ротом дають водолазну маску, колаж "Інформатор"

Воїн спеціального призначення може провести у такій могилі від 40 хвилин до 4 годин

Українські спецпризначенці проходять довгу та серйозну підготовку перед завданнями. ЇЇ частиною являється процедура "Похорон воїна". У підрозділі "Артан", що входить до складу Головного управління розвідки, розповіли, як та для чого це роблять. 

Про це інформує командир "Артану" "Саба" в інтерв'ю BBC News. За його словами, мета закопування - звільнитися від страху загибелі.

Під час процедури першим закопує себе командир підрозділу. Боєць копає собі могилу завглибшки метр. Потім пише на папірці все, що вважає зайвим у житті і чого готовий позбутися. Папірець спалює. Після лягає в яму - і його в ній закопують. Для дихання ротом дають водолазну маску із трубкою. У такій "тренувальній могилі" спецпризначенець лежить від 40 хв до чотирьох годин.

"Закопаний під землею ти перестаєш відчувати своє тіло, повністю втрачаєш контроль над ним. Стає видно, наскільки можеш контролювати свої почуття та думки. Наша робота передбачає повний самоконтроль і довіру до побратимів, які мають тебе відкопати. Ти повністю залежиш від інших", - каже командир "Артану" "Саба".

Командир групи спецпідрозділу "Артан"
Командир групи спецпідрозділу "Артан"

За його словами, він вже "нічого не відчуває" під час процедури. Для нього це вже певна навичка, як і інші у його арсеналі.

"Для мене це вже навичка, мов стрільба. Мені не потрібно щодня їздити на полігон, щоб підтримувати цю навичку. Достатньо робити це раз на тиждень чи два. Ми закопуємо себе живцем у землю, щоб прийняти смерть. Після цього йдемо на спецзавдання. Прийнявши те, що ти можеш загинути, ти можеш спокійно, ефективно виконувати свою роботу", - розповідає "Саба".

Відомо, що підготовка спецпризначенця передбачає і багато інших завдань на межі людської витривалості. Це називють "прожаркою".

Бійці ГУР в тилу окупантів
Боєць ГУР в тилу окупантів

Спецоперації ГУР

Воїни ГУР проводять постійно деокупацію українських територій та десантування на окуповані теріторії. Наприклад 4 жовтня стало відомо, що Головне управління розвідки (ГУР МО) України провело чергову спецоперацію в тимчасово окупованому Криму.

Бійці обрали для операції легкий, швидкий та малопомітний водяний транспорт: моторні човни та гідроцикли. Інформатор публікував відео з моменту початку спецоперації.

Крім цього, ГУР повернули під контроль так звані "вишки Бойка" в Чорному морі. Це, зокрема, бурові газо- та нафтовидобувні платформи "Петро Годовалець" та "Україна"біля берегів Криму, які росія окупувала ще у 2015 році. Українським розвідникам знадобилося декілька рейдів до вишок, щоб їх звільнити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ю:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.