Законопроект про електронний реєстр військовозобовʼязаних вже у Раді: які дані отримає Міноборони

Читать на русском

Відомство матиме інформацію про громадян віком від 17 до 60 років - її надаватимуть Податкова, МОЗ, Мінʼюст та інші органи

Читать на русском
Електронний реєстр військовозобовʼязаних
Також у проекті закону закріплене спрощення отримання статусу УБД

Відомство матиме інформацію про громадян віком від 17 до 60 років - її надаватимуть Податкова, МОЗ, Мінʼюст та інші органи

Законопроект про створення електронного реєстру військовозобовʼязаних зареєстрований у Верховній Раді. Він передбачає передачу Міністерству оборони даних про відповідних громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних держреєстрах. Зокрема відомство отримає доступ до особистих номерів телефонів та адрес електронної пошти військовозобовїязаних.

Ініціативу 18 серпня зареєстрували народні депутати від різних фракцій, включаючи "Слугу народу", "Європейську солідарність", "Батьківщину" та ін. У разі її ухвалення парламентом, реєстр військовозобовʼязаних зможе отримувати інформацію в електронному вигляді про осіб від низки відомств, зокрема, Податкової служби, МОЗ, Мін'юсту, МВС, ЦВК, Держміграційної служби та інших.

Окрім цього, виходячи з тексту законопроекта №10062, МОЗ зможе передавати номери телефонів, адреси електронної пошти та відомості про стан здоровʼя, МВС надсилатиме дані про судимість чи її відсутність, дозвіл володіння зброєю, а Податкова - інформацію про зайнятість, включаючи місце роботи та посаду. Вся відповідна інформація міститиметься у електронному кабінеті військовозобовʼязаного, який має бути створений відповідно до цього проекта закону.

Також законопроектом спрощується процес отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер це відбуватиметься на підставі довідки про безпосередню участь особи у захисті держави, оформленою у електронному вигляді.

Мобілізація в Україні триває

Представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський наприкінці серпня зазначив, що мобілізація в Україні проводиться відповідно до затвердженого плану, тому поки що немає потреби у її посиленні та додаткових заходах для збільшення чисельності призовників.

Тим часом Міноборони повідомляло, що невдовзі планується розширення співпраці щодо обміну даними з реєстрами Пенсійного фонду, бази даних Міністерства охорони здоров'я, прокуратурою. Також готується взаємодія щодо обміну інформації з Міністерством соцполітики та базою даних Міністерства у справах ветеранів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.