Словаччина обіцяє не допустити блокування кордону з Україною, як це зробила Польща

Читать на русском

Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач мав відверту розмову зі словацькими колегами

Читать на русском
Блокування кордону
Братислава запевняє в тому, що не зацікавлена блкоувати кордон

Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач мав відверту розмову зі словацькими колегами

Уряд сусідьної Словаччини не підтримує блокування кордону з Україною в рамках протестів перевізників. Влада країни не допустить такого розвитку подій. Раніше кордон заблокувала Польща, а слідом за нею - Угорщина. 

Про переговори зі словацьким головою Міністерства транспорту Денісою Жилаковою повідомив замміністра інфраструктури України Сергій Деркач. Братислава обіцяє провести консультації з МВС Словаччини для запобігання такому цьому процесу. 

Так, заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач напередодні провів розмову зі словацькою міністеркою транспорту Денісою Жилаковою. Предметом обговорення було можливе блокування кордону з Україною зі сторони місцевих перевізників.

“Словацькі колеги підтвердили, що не підтримують блокування кордону. Особливо, коли йдеться про єдиний вантажний пункт із Словаччиною – “Ужгород – Вишнє-Нємецьке”. Тобто це прямий ризик втратити вантажне автомобільне сполучення між нашими країнами”, – повідомив Деркач.

Братислава запевняє, що проведе консультації з Міністерством внутрішніх справ для запобігання блокування кордону. До того ж українські водії не порушали ніяких законів та угод про лібералізацію перевезень між Україною та ЄС, що було встановлено в рамках недавньої перевірки.

“Жодних серйозних порушень виявлено не було. Більшість із перевірених вантажівок прямували транзитом до інших країн. Жоден український водій чинне законодавство не порушив, знайшли лише один випадок із дотриманням часу праці та відпочинку. У разі, якщо будуть представлені факти порушень – ми готові їх розглядати та говорити предметно”, – резюмував Деркач.

Протести перевізників: чому блокують український кордон

З 6 листопада продовжується протест польських перевізників. Вони блокують український кордон, через що на останньому вже "застрягло" близько 3 тисяч вантажних автівок. У знак солідарності до поляків вже доєдналися водії ще кількох країн. Зокрема, Угорщини та Словаччини

Станом на зараз протест поляків подовжено аж до лютого наступного року.  "Інформатор" вже неодноразово писав про цю тему. Водії скаржаться на те, що не витримують конкуренцію з українцями. 

Вони вимагають скасувати "транспортний безвіз" для нашої країни, а також хочуть "захистити польських перевізників" від українських конкурентів. Поляки хочуть мати паритет в перевезеннях. 

Наразі ситуація залишається досить складною. Через те, що наші західні кордони частково заблоковані, Україна втрачає гроші, які є необхідними для нашої економіки. Окрім цього, протести вже викликали перші жертви: в черзі помер український водій

В Єврокомісії закликають Варшаву та Київ знайти компроміс. Також зазначається, що протест польської сторони має "дуже важкі" економічні наслідки. Окрім цього, ми бачимо, що забастовка розширюється й на сусідні країни, окрім Польщі, через що наш імпорт-експорт страждає ще більше. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.