«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Зараз ані Україна, ані рф не готові йти на переговори щодо перемир'я, але деякі західні аналітики вважають їх можливими за певних умов
Україна не згодна вести переговори з володимиром путіним, про це неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський. Не готові йти на перемир'я й росіяни. Але деякі західні експерти вважають, що перемовини можливі, але за певних умов. Про це йдеться у матеріалі "Перемовини після контрнаступу: чи можливі та на яких умовах", опублікованому Інформатором.
Так, Джонатан Пауелл, колишній керівник апарату британського прем’єр-міністра Тоні Блера, у матеріалі для The Economist зазначив, що переговори можливі, коли війна перейде в тупикову ситуацію і жодна зі сторін не зможе продовжувати бойові дії. Цього не станеться, доки росія розраховує на припинення підтримки України Заходом і перемогу Дональда Трампа у Вашингтоні після виборів президента.
Річард Хаас і Чарльз Купча в статті для Foreign Affairs, зазначають, що Захід повинен значно збільшити кількість і якість озброєння, що поставляється в Україну. Це дасть можливість зробити майбутній контрнаступ нестерпно болючим для росії та стане основою для конструктивних переговорів.
При цьому, на думку західних аналітиків, повна перемога України неможлива й не повинна бути ціллю, оскільки, якщо позиція росії на полі бою стане хиткою, то Китай може почати її озброєння. Гаас і Купчан пропонують після того, як контрнаступ ЗСУ зупиниться, припинити політику підтримки України "скільки це буде потрібно" й розглянути мирні переговори.
"Одним напрямком були б прямі переговори між Україною та росією за сприяння міжнародних посередників про умови миру. На другому напрямку союзники по НАТО розпочнуть стратегічний діалог із росією щодо контролю над озброєннями та ширшої архітектури європейської безпеки. А третім напрямком мають бути перемовини між Києвом і союзниками по НАТО щодо умов безпеки України та відновлення її територіальної цілісності за сприяння міжнародних посередників, на умовах миру", — пишуть Гаас і Купчан.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив на тому, що перемовин з путіним не буде. Він пояснив це тим, що путін - терорист.
"З цією людиною, президентом путіним, на сьогодні не можна говорити. Для нас всіх він терорист", - заявив Зеленський.
Нагадаємо, раніше в Німеччині повідомили, в якому випадку Захід буде схиляти Київ до переговорів з Москвою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.