Загублені $300 тисяч: ДБР вилучило гроші у громадянина Ізраїлю без підстав - які наслідки викликало рішення суду

Читать на русском

Слідчий ДБР Дмитро Павлій затягує процес з повернення грошей

Читать на русском
Слідчий ДБР Дмитро Павлій
Слідчий ДБР Дмитро Павлій затягує процес

Слідчий ДБР Дмитро Павлій затягує процес з повернення грошей

Громадянин Ізраїлю Еміль стверджує, що вже більш як півтора року, йому не повертають 300 тисяч доларів, які в нього було вилучено слідчими ДБР без законних підстав. Тепер, за словами пана Еміля Д., ДБР відмовляється повертати гроші попри постанову суду, що зобов’язує ДБР це зробити. На думку адвокатів громадянина Ізраїлю, слідчий ДБР Дмитро Павлій всіма силами затягує процес, і невідомо, чи є ще ті гроші взагалі. Ситуація вже набрала розголосу, тож на засіданні був присутній представник уповноваженого ВР з прав людини.

Еміль Д. розповідає, що історія почалася за тиждень до повномасштабного вторгнення росії в Україну. За його словами, 17 лютого 2022 року ДБР проводить понад 40 обшуків у різних містах України в медичних центрах, і паралельно проводить обшук у громадянина Ізраїлю, який в Україні веде бізнес та має нерухомість. Також на нього було оформлено ТОВ одного з медцентрів, де ДБР проводили обшуки.

Під час обшуку слідчий ДБР Дмитро Павлій вилучає у пана Еміля 300 тисяч доларів. В постанові на обшук написано, що вилученню підлягають носії інформації і таке інше, а також кошти, здобуті злочинним шляхом. Пан Еміль доводить, що ці кошти здобуті законним шляхом - з продажу квартири, а тому не підлягають вилученню. Але ДБР не звертає уваги на докази законності походження цих коштів, і все одно їх вилучає.

Адвокати громадянина Ізраїлю наполягають, що ДБР протягом 48 годин після обшуку мало б накласти на вилученні кошти арешт, але не зробило цього. Через майже пів року, 20 липня Шевченківський суд видав постанову, якою зобов'язує ДБР повернути кошти громадянину Ізраїлю. Але адвокати пана Еміля Д. стверджують, що слідчий ДБР Дмитро Павлій затягує процес, коли просить суд роз'яснити постанову.

Врешті решт ДБР домагається судової постанови, але вже Печерського суду про арешт цих грошей - це вже через 8 місяців після обшуку. На думку адвокатів, це порушує норми кримінально-процесуального кодексу України. Два рішення суду суперечать одне одному, причому друге рішення винесла суддя Печерського суду Волкова, яку нещодавно звільнили за грубе порушення.

Що далі

У підсумку, досудове слідство тягнеться більш ніж півтора року, але сторона захисту підкреслює - нікому не повідомлено про підозру, при цьому гроші не повертають. На цей час Еміль Д. не може повернути свої кошти, законність походження яких доведена.

При цьому процесуальне керівництво за вищевказаним кримінальним провадженням здійснювалось спочатку іншим прокурором Офісу генерального прокурора. Новий прокурор Мороз, як вважає захист, є заручником ситуації із ДБР.

Останній суд по цій справі пройшов дуже швидко - в адвокатів пана Еміля Д. склалося враження, що суддя заздалегідь підготував ухвалу – він не досліджував матеріали сторони захисту та прийняв рішення за 15 хвилин. Він навіть не питав пояснень у слідчого ДБР Дмитра Павлія чи прокурора Івана Мороза, чому вони вважають вилучені кошти такими, що здобуті злочинним шляхом, хоча про це питала адвокат пана Еміля. У підсумку суддя відмовив адвокату у задоволенні клопотання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.