Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Кожен охочий може подивитися у музеї на демонтований герб СРСР та збиті дрони окупантів, а також зблизька побачити тризуб на щиті монумента
В п’ятницю, 20 жовтня, в Києві для відвідувачів відкрили доступ до підніжжя монумента “Батьківщина-Мати”. Доступ закрили влітку 2023 року у зв’язку зі зміною на щиті монумента радянського герба на тризуб. Тепер же прогулятися територією музею історії України у Другій світовій війні можуть усі охочі.
Кореспондент “Інформатора” побував біля монумента. Людей на локації майже нема - через робочий день та похмуру погоду. Але можна підійти аж до самого монумента та розгледіти тризуб на щиті, а також насолодитись видами на Печерськ і Лівий берег.
Telegram oembed: https://t.me/u_now/115898
У самому музеї усі охочі зможуть відвідати кілька виставок: "Загроза з неба", "Наша скарбниця", буде представлено експозицію робіт вуличного художника з Франції Крістіана Гемі, відомого як С215. Крім того, там представлений демонтований із монумента "Батьківщина-мати" герб СРСР.
А вже в суботу, 21 жовтня, буде відновлено підйом на оглядовий майданчик, що розташований на щиті монумента "Батьківщина-мати". Потрапити туди навряд чи зможуть усі охочі - технічні та фізичні можливості дозоляють не більше 10 підйомів на день по 2-3 людини.
Монумент "Батьківщини-мати" був споруджений у 1981 році, він є пам’яткою науки й вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. Розмови про те, аби скинути з монумента герб СРСР тривали з 2016 року, коли ухвалили закон про декомунізацію. Але в учасників дискусій на той час не було єдиного бачення, яким має бути монумент. Врешті-решт, долю пам'ятки визначили шляхом голосування у додатку "Дія". Тоді Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.
Автором тризуба став Олексій Пергаменщик. Роботи над проєктом тривали 1,5 місяця. Розроблялося до 30 різних інтерпретацій тризубу. Остаточний варіант виготовляли 5 тижнів. Тризуб вийшов радіусом 7 метрів. Роботи з заміни герба СРСР на герб України на монументі "Батьківщина-мати" були анонсовані 13 липня і завершені до Дня державного прапора України, 23 серпня 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.