Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією

Читать на русском

Як змінилася риторика українських партнерів і кому вигідне перемир'я з агресором

Читать на русском
Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією

Як змінилася риторика українських партнерів і кому вигідне перемир'я з агресором

Останнім часом дедалі частіше у зверненнях лідерів української держави виринає тема зміни риторики окремими західними партнерами. То Канцлера Німеччини Олафа Шольца звинуватить у заграванні з путіним, то президентові Франції Еммануелю Макрону пригадають теплі стосунки з кривавим диктатором. А після всесвітнього економічного форуму в Давосі президент України Володимир Зеленський взагалі відкрито заявив, що, всупереч масовим вбивствам, які скоюють російські солдати на українській землі, ні-ні, та й знайдеться хтось, хто заявить про те, що Україні, можливо, і варто було б поступитися територією ... Небагато ... Щоб заспокоїти путіна.

Інформатор  розбирався, як змінилася риторика українських партнерів, кому вигідне перемир'я з агресором і як це пов'язано з загостренням на Донбасі.

Хто такий Генрі Кіссінджер

25 травня під час свого відеозвернення до українського народу президент Володимир Зеленський нарік, що, хоч би які звірства не влаштовували російські солдати на нашій землі, завжди знайдеться той, хто попросить врахувати інтереси росії та особисто путіна.

«Незважаючи на десятки тисяч убитих українців. Незважаючи на Бучу та Маріуполь. Попри зруйновані міста. І, незважаючи на збудовані російською державою «фільтраційні табори», в яких вбивають, катують, ґвалтують та принижують, як на конвеєрі. Росія зробила все це у Європі. Але все одно у Давосі з глибокого минулого виринає, наприклад, пан Кісінджер і каже, що нібито треба віддати росії шматок України. Щоб начебто не було відчуження росії від Європи», - сказав Зеленський.

Більш емоційно і не називаючи прізвищ на слова того ж таки Генрі Кіссінджера відреагував і позаштатний радник голови Офісу президента Олексій Арестович. Якщо не повторювати дослівно нецензурну лайку, якою вибухнув Арестович, то його посил зводиться до того, що не можна віддавати агресору жодного шматка української землі, незважаючи на те, що деяким людям цього дуже хочеться.

 Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією 1

А тепер давайте розбиратися із Генрі Кіссінджером і тим, чому на його слова не варто реагувати. Почнемо з того, що Кіссінджер американський державний діяч, дипломат та експерт у галузі міжнародних відносин, якому 98 років. Питання не у віці як такому, а в тому, що ця людина відповідала за врегулювання розбіжностей періоду Холодної війни між США та СРСР. Для цього колишнього американського дипломата росія назавжди залишиться правоспадкоємицею Радянського союзу, що, звісно ж, неправильно. Окрім цього, після того, як слова Кіссінджера розтиражували іноземні медіа, у західному суспільстві піднялася хвиля обурення. Демократичне суспільство різко висловилося про Кіссінджера, обізвавши його маріонеткою кремля.

 Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією 2

«Переговори повинні розпочатися протягом найближчих двох місяців, перш ніж вони викличуть потрясіння та напруженість, які буде нелегко подолати. В ідеалі розділова лінія має бути поверненням до колишнього статус-кво», — сказав Кіссінджер, очевидно, маючи на увазі відновлення кордонів України такими, якими вони були до початку війни у ​​лютому.

«Продовження війни після цього моменту буде не за свободу України, а буде новою війною проти самої росії», - додав колишній дипломат.

Звичайно, обурені відзначили, що йти на поступки путіну - це лише робити відстрочку у війні, затягуючи бойові дії на необмежений період часу. А одна з найвпливовіших газет США нагадала, що Кіссінджеру взагалі не звикати до протиріч.

«Коли 1973 року йому було присуджено Нобелівську премію за зусилля з переговорів про припинення війни у ​​В'єтнамі, критики скаржилися, вказуючи на руйнівну кампанію американських бомбардувань Камбоджі під час його перебування на посаді. Двоє членів Нобелівського комітету на знак протесту подали у відставку», - повідомляє The New York Times.

Тому дуже дивно, що українські політики так бурхливо відреагували на слова колишнього дипломата, який на сучасному етапі не має впливу на центр ухвалення рішень США.

Навіщо Україну схиляють до мирних переговорів

Заради справедливості зазначимо, що не тільки Генрі Кіссінджер просуває кремлівські наративи в інформаційній площині. Загалом ні для кого не секрет, що пропагандистська машина росії вибудовувала дискредитаційну кампанію проти України роками, тому не дивно, що навіть після 24 лютого на службі біля кремля залишилися десятки (якщо не сотні) лояльних іноземних політиків та лідерів громадської думки. Звичайно, ці окремі особи під виглядом експертів просувають потрібні росії тези щодо того, що Україні нібито ніколи не виграти у війні з росією, яку, між іншим, рф і розв'язала. І саме тому досить сміливо, але цілком обґрунтовано можна заявити, що всі пропозиції піти шляхом переговорів зараз - лише спроби росії просунути необхідний їй порядок денний у світовому інформаційному полі.

Але й тут є одне «але». Не варто забувати, що президент Зеленський неодноразово заявляв про те, що Україна готова сісти за стіл переговорів, але лише за умови, що розмовлятимуть тет-а-тет лідери держав, тобто особисто Зеленський та путін.

І саме зараз, коли не вщухають розмови про якісь підкилимні домовленості щодо України між путіним, президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем, лідери зазначених держав проводять тристоронні переговори, в яких, судячи з публічних заяв, враховують інтереси української сторони.

 Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією 3

«Лідери повторили вимогу припинити вогонь і закликали його (путіна) якнайшвидше погодитися на прямі переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Президент Республіки та канцлер Німеччини вимагали звільнення близько 2500 захисників «Азовсталі», які стали військовополоненими», - зазначають у комюніке французької сторони.

Звичайно, ніхто не забув про прохання того ж таки Макрона не знищувати і не принижувати кривавого диктатора, а «дати зберегти путіну обличчя». Але разом з тим увесь світ чудово пам'ятає заяви президента США Джо Байдена про те, що путін повинен бути знищений як політик, а росія повністю ослаблена. Можна намагатися й надалі вправлятися у словоформах та евфемізмах, знаходячи «зраду» в окремих словах союзників України, але Інформатор пропонує зосередитись на фактах, які обіцяють нашій країні подальшу світову підтримку. І загалом, українці, як ніхто інший, знають, як часто слова у геополітиків можуть розходитися зі справою.

Зазначимо, що у зустрічі Контактної групи щодо України у Рамштайні взяли участь вже 47 країн. А це насправді сигнал, що як мінімум стільки країн підтримують нашу країну не словом, а ділом. Тоді ж 23 травня 20 країн анонсували нові пакети допомоги для безпеки Києва. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією 4

Наприклад, Данія погодилася надати ракетну установку Harpoon і ракети, щоб допомогти Україні захистити своє узбережжя. Чеська Республіка також погодилася надати «значну підтримку» Україні, у тому числі пожертвувати ударні гелікоптери, танки та ракетні комплекси.

І так 20 країн «оголосили про нові пакети допомоги в галузі безпеки», сказав глава Пентагону, включаючи «розгортання найважливіших артилерійських боєприпасів, систем берегової оборони, танків та іншої бронетехніки».

Загострення на Донбасі. Чим допоможуть партнери

 

Те, що ситуація на Донбасі загострилася, ні для кого не секрет. Щодня представники військово-цивільних адміністрацій розповідають про запеклі бої, що ведуться на території Луганської області.

«Сєвєродонецьк перебуває у жорсткій обороні – на 2/3 периметра міста розташувався ворог, але він не оточений. Останні дві доби пожежі у місті не припиняються – обстріл з боку росіян дуже потужний. 90% житлового фонду пошкоджено, 60% - доведеться будувати заново», - зазначив Олександр Стрюк, керівник міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецька.

 

Є багато версій причин того, що відбувається на Донбасі. За однією з них, путін провів часткову мобілізацію для поповнення втрат живої сили в коротший термін, ніж передбачали розвідувальні відомства. Але Інформатор не зупинятиметься на оцінці подій, оскільки вже неодноразово головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний закликав українців утриматися від коментарів щодо того, як військові здійснюють бойові дії.

Розглянемо лише те, як реагує один із головних союзників України – США. За словами офіційного представника Пентагону Джона Кірбі, те, що зараз відбувається у Луганській та Донецькій областях, можна назвати поножовщиною.

Загострення на Донбасі: хто і навіщо схиляє Україну до миру з росією 5

«Є місця – міста, села, селища, – де росіяни та українці перебувають у дуже тісному контакті, і це дуже динамічні бойові дії. Для успішного результату бою необхідне ведення далекого вогню, і в Україну поставлено понад 100 гаубиць M777, з яких понад 80 знарядь ведуть вогонь противником прямо зараз», - зазначив Кірбі.

Також представник Пентагону зазначив, що США, як і низка інших країн, зацікавлені в тому, щоб Україна здобула перемогу над росією, оскільки наразі наслідки війни вже відчуваються в усьому світі. Росія заблокувала українські чорноморські порти, через це багато країн зіткнулися із загрозою голодної смерті. Відповідно, крім допомоги на Донбасі, у союзників України гостро постає питання розблокування морських портів. Про що це все говорить? Що ще рано говорити про зраду союзників, навпаки, багато країн лише зараз почали відчувати всю серйозність наслідків тієї війни, яку росія розв'язала проти України.

Раніше Інформатор писав, якою буде Україна після війни за прогнозами експертів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.