Арстист заявив, що поїхав за кордон "заради виступів" і "кращого" життя
Український стендап-комік Андрій Щегель, попри три повістки, втік з України до туреччини під час війни. За його словами, він отримав дозвіл на виїзд як артист.
Про це він заявив в інтервʼю Роману Скрипіну.
Український стендап-комік, учасник проєкту "Srakadupa" Андрій Щегель зізнався, що втік з України до Туреччини, за його словами, "як пацюк". Він заявив, що не боїться військкомів і повісток.
"Цього я не боюсь, у мене три повістки. Я не боюсь військкомів, відзначаю себе як вільну людину, зрозумів, що мені некомфортно і що я більше не можу, і знайшов собі спосіб і пожити в комфортній психологічній обстановці", - заявив комік.
Щегель зазначив, що у такий спосіб реалізує своє право на прекрасне життя. Коли Скрипін поцікавився, як він це зробив, адже в країні воєнний стан та діє обмеження на виїзд, стендапер відповів, що зміг виїхати, адже є "артистом та репрезентує Україну за кордоном".
"Я в Туреччині. З*бався, як криса. У мене три повістки. Я не боюся воєнкомів. Визначаю себе, як вільну людину. Зрозумів, що мені не комфортно і що я більше не можу. І знайшов собі спосіб з*батися і пожить в комфортній психологічній обстановці. Реалізуючи своє право на оху*ннє життя, просто з*бався і сиджу тут”, – посміхаючись розповів Щегель.
Щодо того, чи вважає він такий вчинок нормальним, коли країна в небезпеці, Щегель зауважив, що "це життя".
"Що таке країна? Фікція, утворена культурним пресом", - відповів комік.
Він вважає, що втікати з України - це право кожного. Сам планує повернутись в Україну після перемоги.
"Я виходжу з того, що це вибір хлопців - гинути", - додав стендапер.
Щегель народився в Києві 1992 року. Навчався у Львівському держліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та Юридичному ліцеї Національної академії внутрішніх справ. Після закінчення вступив до Київського національного університету.
У 2014 році розпочав кар'єру стендапера. З 2019 року жив у Білорусі, був резидентом білоруського клубу Stand-Up Comedy Hall. У лютому 2020 року повернувся до України.
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливо визначених винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.
Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні арештували майно російського бізнесмена Миколи Сердюка, який фінансував випробування бойової авіації та ракет рф. Також ми писали, що колишнього очільника поліції Вінниччини звинувачують у держзраді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.