Український військовий Юрій Гудименко розповів про ймовірність введення військ НАТО в Україну та те, як мешканці Франції можуть поставитись до такого рішення
Ветеран війни і блогер Юрій Гудименко проаналізував можливість розміщення військ НАТО в Україні, яку допустив президент Франції Еммануель Макрон і про яку згадував прем'єр-міністр Франції, кажучи про можливість зробити це в обхід НАТО. Зокрема, українький військовий заявив, що слова Макрона можуть означати декілька тез, серед яких заявка на лідерство або набір електоральних балів. При цьому Франція навряд чи відправить іноземний легіон чи хоча б одну механізовану бригаду НАТО безпосередньо під Авдіївку. Експерт також прокоментував, як французи можуть до цього поставитись.
У коментарі каналу "Україна на часі" та Інформатору Гудименко відповів на запитання про те, як такі пропозиції Макрона можуть бути пов'язані зі спробою Франції підняти на більш високий рівень відносини України і країн Заходу. Зокрема не тільки у частині озброєння, але й військ. І перше, як розтлумачив обіцянку Маккрона військовий експерт, це спроба отримати електоральні переваги, не більше.
"Як правило, у політиці не працює одне рішення. Будь-який політик розглядає ситуацію в комплексі, і в комплексі бачить декілька переваг. Я чудово розумію, про що він думає зараз, тому що банально про це говорять вже в один голос і однопартійці й близькі до нього політики, і про це дуже відверто пише французька преса. Макрон зараз розглядає декілька переваг, які йому надає саме така поведінка. По-перше, в нього просідає рейтинг, а як правило поведінка сильного політика, який приймає такі амбітні рішення, вона додає електоральних балів, але (ми всі все розуміємо) український виборець не буде голосувати за Макрона, - буде голосувати виборець французький. І саме на нього Макрон точно орієнтується в саму першу чергу. Він робить те, що підтримує його ядерний електорат. І мабуть він цілком впевнений, що така поведінка буде підтримана його електоратом і якоюсь частиною електорату, що від нього відколовся, але може повернутися", - повідомив Гудименко.
Також, за його словами експерта, відбувається процес, який йде з самого початку існування Європейського Созу. Це процес конкуренції між фактично Німеччиною і Францією за лідерство в ЄС. Тому поведінка Макрона - заявка на лідерство.
"І в той самий момент, коли Німеччина починає знову "пробуксовувати" з допомогою нам, починає пробуксовувати з питанням Таурусів (йдеться про поставки далекобійних ракет Taurus - ред). І Шольц публічно розписується, мовляв "не на часі", "не зараз" , "не отак", то якраз поведінка Макрона вона іде якби в пику Німеччині (наперекір, всупереч, назло - ред.) і демонструє, що Франція готова взяти лідество на себе. І знову-таки, це може бути позитивно оцінене як електоратом самого Макрона, так і народом Франції. І це заявка на лідерство в цьому надважливому для ЄС питанні", - аналізує він.
По-третє, за прогнозом Гудименко, Макрон абсолютно точно розглядає такий крок як запоруку підтримки з боку країн Балтії, Польщі, всіх, хто межує з Францією. Йому потрібна підтримка за кордоном для посилення влади всередині країни. І про це більше говорять близькі до нього французькі політики, незважаючи на те, що саме французьке середовище не сприймає росію як безпосередню загрозу, банально через те, що Франція останній раз стикалася з ворожими російськими військами ще у 1815 році (після поразки Наполеона).
І ще одне, що точно розглядає Макрон, це авторитетність у Європі - не просто як набору країн, а з точки зору Європи як своєрідної спільноти таких народів, обєднаних спільними загрозами і викликами. Це, насправді, досить очевидний крок, впевнений Гудименко. При цьому такі обіцянки Макрона експерт називає не інакше ніж "обмовками", зауважуючи на тому, що Франція навряд чи відправить ібригади НАТО безпосередньо під Авдіївку.
Тут, на думку Гудименко, слова Макрона треба сприймати через призму застосування ще й наданої французької техніки, яка будувалася за стандарртами НАТО. Він наводить приклади таких літаків, як Міраж чи Ф-16, які є надто складними для українців. І з огляду на це, скоріше за все, йдеться про обслуговуючий персонал для іноземної техніки, а не бойові підрозділи.
"Або французи говорять про те, що вони розпочинають будувати і заводити в Україну військових спеціалістів з обслуговування, ремонту відповідної техніки. Або, що теоретично, французькі війська в якійсь невеликий кількості можуть зайти в Україну для того, щоб перебувати у відносно безпечній зоні і звільнити українські бригади, які зараз умовно охороняють кордони з Придністров'ям, Угорщиною, Польщею", - пояснює Гудименко.
На питання, чи може, навпаки, такі рішення негативно сприйматися суспільством Франції (через можливу ескалацію дій росії в країнах НАТО), Гудименко пояснив, що багато чого буде залежати від Макрона і його змоги пояснити існуючу ситуацію своєму народу. Та все одно, переконати французів обраний ними ж президент зможе:
"Ніколи не буде такого, що 100% французів будуть підтримувати якусь ідею. Завжди будуть незадоволені, противники, ворожа агентура, преса з позицією вирішення спочатку власних проблем. Питання просто в тому, на чиєму боці буде більшість. І достатньо навіть не сталої більшості, а більшості по якомусь окремо взятому питанню. Цього вистачає для того, щоб політики на це рішення отримували фактично карт-бланш нації", - каже він.
Одночасно з заявою про натівські війська в Україні, Макрон наголосив на важливості постачання Україні ракет і бомб середньої і великої дальності як частини зусиль західних країн. Зокрема, він заявив, що Захід зробить усе необхідне для того, щоб росія не перемогла у війні, підкреслюючи, що поразка москви є критичною для забезпечення безпеки та стабільності в Європі.
В Офісі президента теж дали оцінку розмовам європейських політиків і очільника НАТО. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив виданню Reuters, що вітає ці суперечки. Бо Європа нарешті починає розуміти суть цієї війни й реальну загрозу для себе. Він додав, що розуміє, що цього не станеться, проте сам факт, що така дискусія виникла, вважає позитивним знаковим моментом.
Поки що невідомо, яка країна (окрім Франції) може зважитись допомогти Україні військами, але цілком можливо, що бійці різних європейських армій таки увійдуть на територію України та допоможуть захищатися від росії. Принципова згода між Францією і США у цьому питанні є, пишуть західні журналісти.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.