Поява військових НАТО в Україні: Подоляк пояснив, чому про це заговорили в Європі

Дискусію щодо допомоги Україні наземними військами НАТО в Офісі президента вважають позитивним знаком - Новини України

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк дав оцінку розмовам європейських політиків про війська НАТО в Україні

В Офісі президента дали оцінку розмовам європейських політиків і очільника НАТО щодо можливості перекинути війська Альянсу на територію України. Зрозуміло, що цього не станеться. Проте сам факт, що така дискусія виникла, вважають позитивним знаковим моментом. 

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив виданню Reuters, що вітає ці суперечки. Бо Європа нарешті починає розуміти суть цієї війни й реальну загрозу для себе. 

"Відкриття дискусії про можливість прямої підтримки України збройними силами слід розглядати як бажання розставити правильні акценти, більш чітко позначити ризики. Гарна ідея", - сказав він. 

На думку Подоляка, ці розмови демонструють, що у Європі з'явилось абсолютне усвідомлення ризиків, які становить для Європи мілітаристська, агресивна Росія. Ідея президента Франція Емманюеля Макрона не виникла на порожньому місці. І, можливо, зараз він більше за інших бачить, якими могли б бути шляхи допомоги Україні.

Дискусії про НАТО в Україні

Суперечку розпочав французький президент Емманюель Макрон. 26 лютого у Парижі на зустрічі з лідерами Євросоюзу він заявив про ініціативу створення коаліції західних союзників для надання Україні далекобійної зброї. І висловився про можливе відправлення наземних військ до України. Макрон зауважив, що союзники завжди запізнюються з допомогою Україні на пів року. Сьогодні немає консенсусу щодо відряджання наземних військ, але нічого не можна виключати - так вважає Макрон. 

Наступного дня, 27 лютого, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відреагував на заяву Макрона. Він наголосив, що сухопутні війська Альянсу не можуть перекинути в Україну для допомоги у захиститі від російського наступу. Такий план навіть не розглядають і навряд чи розглянуть у найближчій перспективі. Таку ж думку висловив канцлер Німеччини Олаф Шольц. А польський президент Анджей Дуда поділився з журналістами, що на паризькій зустрічі лідери європейських держав дипломатично закрили дискусію, яку розпочав Макрон. 

Але схоже, що у Франції серйозно загорілись ідеєю допомогти Україні воювати проти путіна. Після заяви Столтенберга глава МЗС Франції Стефан Сежурне підтримав свого президента. Він сказав, що, на його думку, західні військові можуть бути присутніми в Україні не з метою участі у бойових діях, а хоча б для надання деяких видів допомоги. У разі відправки військових низки країн НАТО в Україну на них можуть бути накладені обмеження щодо прямої участі у бойових діях - якщо очільник НАТО не хоче, щоб вони воювали.  

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube