Зацікавленість України в американських MQ-9 Reaper сильно зросла завдяки їх можливостям - Politico

США, як і раніше, не наважуються відправити безпілотники MQ-9 Reaper через побоювання, що Росія може їх збити

БПЛА MQ-9 Reaper
Україна хоче отримати від США безпілотники MQ-9 Reaper

Безпілотники MQ-9 Reaper очолюють список озброєння, яке Україна прагне отримати від США. Цей інтерес посилюється в зв'язку з планами проведення Україною операцій влітку, для яких необхідні нові методи ідентифікації російських цілей на значній відстані. MQ-9 Reaper – це американський безпілотник великої дальності, який використовується для розвідки та ударів.

Про це пише видання Politico, посилаючись на свої джерела. З початку війни Україна прагнула отримати саме ці безпілотники, розглядаючи їх як пріоритетне озброєння.

Спочатку планувалося використовувати їх як для ударних, так і для розвідувальних місій. Проте, за словами інсайдерів, зараз Україна зацікавлена ​​в застосуванні MQ-9 Reaper виключно для розвідки.

"Україна дедалі більше зацікавлена в отриманні від США безпілотника-шпигуна MQ-9 Reaper, який останніми місяцями посів перше місце в списку її бажань, оскільки вона планує операції на літо і шукає нові способи допомогти виявити російські цілі глибоко за лінією фронту", - йдеться в матеріалі.

Як зазначають у виданні, хоча Україна вже давно прагне отримати безпілотники MQ-9 Reaper, зараз це питання стало ще більш гострим. За словами представників оборонної сфери, Київ шукає будь-які переваги на полі бою, і ці безпілотники можуть стати значною допомогою. Однак США вагаються з наданням MQ-9 Reaper, побоюючись, що Росія може їх збити та отримати доступ до їхніх технологій.

Що відомо БПЛА MQ-9 Reaper

MQ-9 Reaper - модульний розвідувально-ударний БПЛА, який розробили для ВПС і ВМС США, а також для ВПС Великої Британії. Його перший політ відбувся в лютому 2001 року. Безпілотник оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год. MQ-9A Block 1 має розмах крил близько 66 футів (понад 20 метрів), може перебувати в повітрі понад 24 години і нести бойове навантаження.

Ще у 2022 році група членів Конгресу, до складу якої увійшли представники обох партій, закликала Міноборони США дати Україні сучасні безпілотники, які досі не надавалися. У листі від 17 членів Конгресу адресованому главі Пентагону Ллойду Остіну і датованому 21 серпня, зазначалося, що Україна могла би краще протистояти російським загрозам із передовими безпілотниками, як MQ-1C Gray Eagle або MQ-9A Reaper. Однак тоді ж стало відомо, адміністрація Байдена через побоювання ескалації не надасть Україні сучасні безпілотники, попри прохання Києва та двопартійної групи членів Конгресу.

Нагадаємо, напередодні глава Пентагону Ллойд Остін оголосив про домовленість за підсумками Рамштайн щодо найбільшого пакета допомоги Україні в межах ініціативи USAI. Його сума складає шість мільярдів доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube