#забудьпро3сентября. Чому важливо стерти з пам'яті щорічний вересневий флешмоб та чим його замінити

Інформатор рекомендує забути про трек "3 сентября" та все, що з ним пов'язане

#забудьпро3сентября
Важливо перестати тягнути російський продукт в укоаїнський інфопростір

Наближається 3 вересня, а з ним і традиційний щорічний потік жартів про "и снова третье сентября" та лунання цієї пісні Михайла Шуфутинського з усіх щілин. Протягом багатьох років цей шансон був таким собі символом настання осені, інтернет-мемом, який випадково пустив своє коріння в українському інфопросторі, і викорінити який поки не вдається. Хоча після повномасштабного нападу росії українці й почали переосмислювати та відмовлятися від всього російського, минулого року "3 сентября" все ж попадалося на очі.

Цьогоріч Інформатор рекомендує забути про цей трек та все, що з ним пов'язане. По-перше, ті, хто підтримає жарти про "третье сентября", продовжать тягнути російський продукт в наш інфопростір. А як же багатомісячна боротьба українців за український контент в Україні? Цього року варто пересилити себе та промовчати про календар, тоді наступного вже й не згадається день, "когда горят костры рябин".

Крім того, українці вже декілька років як придумали прекрасний альтернативний флешмоб, до якого можна доєднатися хоч сьогодні, хоч завтра. І він набагато крутіший та креативніший. А найголовніше - це дозволить розвивати український продукт та українську мову. Про флешмоб читайте нижче.

Інструкція на 3 вересня
Інструкція на 3 вересня

З чого все почалося

Вперше пісня про третє вересня прозвучала 1993 року. Автором музики є Ігор Крутий, автором тексту - Ігор Ніколаєв, а виконавцем став Михайло Шуфутинський.

У 2011 році в популярній на той момент соцмережі "ВКонтакте" з'явився перший мем на тему пісні. Так, на картинці був зображений американський репер Рік Росс та цитата з пісні Шуфутинського. Вибір такого героя пояснили тим, що репера називають "чорношкірим двійником Шуфутинського". І з того часу понеслося про "3 сентября".

Перший мем, який став вірусним
Перший мем, який став вірусним

Шуфутинський підтримує війну в Україні

Якщо ви ще не знайшли аргументів, щоб відмовитися від вже традиційних жартів, то ось вагома причина. У травні минулого року виконавець "3 сентября" виступив у московському шпиталі перед пораненими в Україні окупантами.

Так, в Центральному військовому клінічному шпиталі Москви пройшла акція "Найкращим воїнам світу". У межах акції перед пораненими російськими загарбниками виступили солісти православного хору "Пересвіт", російський письменник Олег Рой та заслужений артист росії Михайло Шуфутинський. Останній у своїх соцмережах не став повідомляти.

Що цікаво, Шуфутинський є громадянином США, він багато часу проводить в Америці, де живе частина його сім'ї. В лютому 2022 року стало відомо, що співаку відмовили у проведенні концерту в Україні, який він планував провести 8 березня. В'їзд до країни для нього також закритий через незаконні відвідини окупованого Криму.

#забудьпро3сентября

В мережі почали закликати українців замінити вже давним-давно не оригінальні меми з Шуфутинським на щось інше ще до повномасштабного вторгнення рф. Так, у вересні 2021 року став популярним флешмоб #забудьпро3сентября. Тоді українці зробили символом початку осені хіт Тараса Чубая "Вона" та постили в соцмережах фотожаби на тематику пісні, витісняючи з інфопростору "3 сентября".

Приєднуємося до саме цього флешмобу!
Приєднуємося до саме цього флешмобу!

Цього року Інформатор пропонує приєднатися до цього флешмобу. "Русифіковані" міста можна заміняти на "деокуповані" або "українізовані".

 

Що ще можна послухати для осінньої ностальгії

Океан Ельзи - "Осінь", 2016

Пісня увійшла до альбому "Без меж". Сам лідер гурту Святослав Вакарчук називає її "піснею для критиків, які кажуть, що він зациклений на весні".

 

Green Day - Wake Me Up When September Ends, 2005

Хіт "Розбуди мене, коли закінчиться вересень" не присвячений осені. Автор пісні, фронтмен гурту, Біллі Джо Армстронг передав через неї свій біль через втрату батька. "Літо прийшло і минуло. Наївність не може тривати довго. Розбуди мене, як вересень скінчиться".

 

Іво Бобул – "Осінній сад" ("А вже осінь прийшла у мій сад"), 1996

Ну яка осінь в Україні проходить без цієї пісні? Її написав поет Вадим Крищенко для естрадного виконавця Іво Бобула. В мережі поширюють її щоосені, хоч в хіті йдеться не про календарну осінь, а про роки, які не повернути.

 

Без обмежень - "Листопад", 2018

Ідеальна пісня для "посумувати". Це трек про кохання, він ліричний, як і більшість треків гурту Без Обмежень.

 

DOROFEEVA - "Крапають", 2022

16 вересня 2022 року побачив світ новий альбом Наді Дорофєєвої під назвою "Сенси". До нього увійшли 10 україномовних пісень, серед яких - пісня "Крапають", яка стала популярною минулої осені.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube