“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Загалом до України не повернулися близько 142 тисяч осіб. Це в рази менше, ніж у перший рік повномасштабної війни
За 11 місяців 2023 року в Україні було зафіксовано більше 32 млн перетинів кордону. При чому різниця між тими, хто повернувся та тими, хто виїхав за кордон, склала менше 1% на користь останніх. Це близько 142 тисяч осіб, цей показник у 15 разів менше за число, яке було у 2022 році.
Також за неповний рік було зареєстровано на 5% більше перетинів кордону, аніж за відповідний період 2022-го року. Це близко 1,6 млн осіб. Про це з посиланням на дані ДПСУ 3 січня повідомляє Опендатабот.
Загалом з січня по листопад включно до України повернулись 14 млн осіб. А 14,1 млн - покинуло країну. У 2022-му різниця між тими, хто виїхав з України та тими, хто повернувся, складала 2,2 млн. Показник за 2023-й рік у 15 разів менше, ніж у перший рік повномасштабної війни.
"Якщо на початку року українці частіше виїжджали, аніж повертались, то вже з липня ця тенденція змінилась. Пік повернень у 2023 році припав на квітень - +114 тис. громадян та на серпень - +144 тис. громадян України", - йдеться у повідомленні.
Перед Новим роком на кордонах з Україною спостерігалися черги. Причиною стало те, що прикордонники перестали пропускати чоловіків, які мають документи про інвалідність III групи, а також тих, хто є багатодітним батьком. Все через відсутність у громадян довідки з ТЦК, яка б підтверджувала наявність необхідної для перетину кордону відстрочки від мобілізації.
Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко пояснив, що українські прикордонники можуть вимагати витяг з протоколу ТЦК про відстрочку або запис про відтермінування у військовооблікових документах. Це пов’язано з випадками виявлення підроблених документів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.