«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
"Пасма" – трек про пристрасть. Мою, твою, вашу, нашу.
Росіяни робили гірші снаряди, але за допомогою корупції видавали їх за нормальні
У росії через постійне розкрадання грошей багато снарядів є бракованими. Це грає нам на руку. Зокрема, на полі бою.
Про це у програмі "Час: Онлайн" на "5 каналі" розповів український військовий Юрій Гудименко. За його словами, за гроші, які виділялися для підтримки сепаратизму в Україні, корупціонери придбали особняки на Рубльовці.
"Колись ми подивимося російські архіви... А потім проаналізуємо, які саме, наприклад, особняки на Рубльовці куплені на ті гроші, що виділялися для підтримки російського сепаратизму в Україні. Буде цікаво. Можна буде десь у цих особняках музей влаштувати російського вторгнення", – сказав Гудименко.
Він звернув увагу, що через постійне розкрадання грошей багато снарядів російського виробництва – особливо технологічно складних – є бракованими. Однак їх видають за нормальні.
"Снаряди, які виготовлялися в срср, на початку 80-х, ще проходили систему "прийомки" – тестування при прийомі кожної партії. Але з початку "перебудови" і чим ближче до 2022 року – тим більше нам на допомогу приходила їхня чудова корупція. Тому що за хабарі вони цю прийомку обходили. Робили гірші снаряди, але за допомогою корупції видавали їх за нормальні, такі, що відповідають усім нормам російської армії", – пояснив Гудименко.
Військовий описав ситуацію, коли, наприклад, прилітає пакет "Граду", але половина чи реально більше – не розривається. Немає вибуху, вони просто застрягають.
"А рік випуску, наприклад, 2018", – каже він. На його думку, тут ідеться не про брак, а про те, що система контролю розпалася прямо "на руках". При чому, чим технологічно складніший боєприпас – тим більше шансів на те, що він бракований. Їхня чудова корупція призвела до того, що величезна кількість усього, що можна продати, розікрасти – вони це зробили. А все, що не розікрали, скоріше за все, зберігається не так, як повинно, тому що це дорого. За допомогою російської корупції будемо перемагати російську армію", – переконаний Гудименко.
У 2022 році українська розвідка повідомляла, що оборонні підприємства росії відмовляються ремонтувати пошкоджену бойову техніку окупантів. Конфлікт між військовим керівництвом рф та директорами оборонних заводів дедалі більше унеможливлює посилання до зони бойових дій нової бойової броньованої техніки. Захисники України знешкодили багато танків, бойових машин піхоти та бронетранспортерів. Їх відновлення потрібно проводити на спеціальних ремонтних підприємствах. Доставляючи до заводів пошкоджену техніку, окупанти її повністю розкомплектовують, а запчастини та агрегати продають чи обмінюють на алкоголь. Водночас, директори ремонтних підприємств дали вказівку працівникам не приймати техніку на ремонт. Вони мотивують це відсутністю компонентів та недостатніми сумами коштів, які надходять від військових за вже виконані роботи. Врятувати ситуацію командування намагалося за допомогою спеціально створених ремонтних бригад, які мали б відновлювати техніку поблизу зон бойових дій. Проте корупція і жага до наживи серед військового керівництва рф звели цю спробу нанівець.
Нагадаємо, окупанти бояться звільнення Кремінної. Крім того, командир роти батальйону "Свобода" розповів про важкі бої за Соледар.
Також Інформатор писав, що дасть Україні постачання західної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.