В Україні з 1 вересня починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги "пакунок малюка". Батькам будуть виплачувати 5 тисяч гривень.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики,передає Інформатор .
«Відтепер у батьків є право вибирати, що для їхнього малюка необхідно: чи потрібен їм одяг, якщо у них вже є діти, особливо діти, які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію та йому не підходять засоби, передбачені в натуральній формі пакунку», - йдеться у повідомленні.
Хто може отримати грошову компенсацію замість "пакунку малюка"
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, у яких народилася дитина та які разом з ним на законних підставах проживають на території країни, і є його:
- батьками,
- патронатними вихователями,
- прийомними батьками,
- батьками- вихователями,
- опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі).
Як отримати грошову компенсацію
У 2020 році громадяни, які не отримали "Пакунку малюка", можуть звернутися за грошовою компенсацією протягом 12 місяців з дня народження дитини. ПриватБанк відкриває поточний рахунок одержувача грошової компенсації із спеціальним режимом використання та отримання картки для виплат "Пакунок малюка".
Після зарахування коштів на картку для виплат "Пакунок малюка" одержувачі допомоги витрачають гроші виключно на покупку дитячих товарів та товарів для породіллі. Кошти можуть бути витрачені протягом року з дня їх зарахування на рахунок.
Які документи необхідні для отримання грошової компенсації:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія документу, що посвідчує особу громадянина України;
- копія дозволу на проживання (посвідчення біженця) посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства);
- копія документу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (подається внутрішньо переміщеними особами);
- копія рішення районного, районної у Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
- копія рішення районного, районної у Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя).
На що можна витрачати грошову компенсацію
Після зарахування коштів на картку для виплат "Пакунок малюка" одержувачі самостійно витрачають кошти виключно на придбання:
- дитячих товарів (засоби догляду за дітьми та засоби гігієни, в тому числі підгузки, серветки, дитячий одяг та взуття, дитяче харчування , дитячий посуд, дитячі іграшки, текстиль для дітей, в тому числі рушники, ковдри)
- товарів для породіллі (прокладки для лактації, прокладки післяпологові).
Де купувати товари
- Придбати встановлені товари одержувач може в магазинах, інтернет-магазинах, які приєдналися до реалізації пілотного проекту монетизації натуральної допомоги "Пакунок малюка",
- Реєстр таких магазинів розміщується на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики та АТ КБ "ПриватБанк". (Поки на сайтах немає зазначеного переліку).
Нагадаємо, рішення щодо монетизації "пакунка малюка" прийняли наприкінці липня. Після цього ЮНІСЕФ закликав український уряд до зберігання «пакунку малюка».