Європа готується до фінансової незалежності: у планах - власна альтернатива Visa та PayPal

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард закликає ЄС позбутися залежності від американських і китайських платіжних систем та створити єдину європейську інфраструктуру для цифрових транзакцій

Visa та PayPal
Європейський центральний банк виступив за створення нової фінансової системи

Євросоюз прагне вийти з-під впливу глобальних платіжних гігантів зі США та Китаю - таких як Visa, Mastercard, PayPal і Alipay. На меті - запуск власної системи, що стане основою фінансової незалежності Європи. Передбачається, що нова платіжна система має убезпечити Європу від зовнішньої цифрової залежності та посилити економічний суверенітет регіону.

Про це заявила голова Європейського центрального банку Крістін Лагард, передає Business Today. За словами Лагард, Європі необхідно збудувати власну платіжну інфраструктуру для зміцнення економічного суверенітету. Вона вважає, що створення єдиного європейського ринку капіталу не лише сприятиме тіснішій фіскальній інтеграції, а й зможе щороку генерувати додаткові доходи на рівні 3 трильйонів євро.

Вона звернула увагу на надмірну залежність країн ЄС від зовнішніх цифрових платіжних систем.

"Visa, Mastercard, PayPal і Alipay залишаються під контролем компаній з США або Китаю. Європа має подбати про власну альтернативу", - заявила Лагард.

Її виступ збігся з обговоренням європейської ініціативи зі створення єдиного ринку капіталу, що має спростити залучення інвестицій, дати бізнесу більше можливостей для фінансування, а громадянам - сприяти ефективнішому збереженню коштів.

Однак втілення задуму у життя стикається з низкою складнощів:

  • вкрай низькі комісії в ЄС ускладнюють побудову прибуткової платіжної системи;
  • інвестиції в інфраструктуру, здатну конкурувати з глобальними брендами, потребують мільярдних вкладень на старті;
  • нову систему мають прийняти як споживачі, так і продавці - що вимагає зміни усталених звичок;
  • технічні бар’єри, включаючи захист даних, боротьбу з шахрайством і забезпечення транснаціональної сумісності;
  • координація між країнами-членами та фінансовими інституціями для ефективного управління й нагляду.

Новий виток торговельної війни США

Нещодавно президент США Дональд Трамп запровадив широкі мита на імпорт, які торкнулись навіть України - національні товари обклали 10-відсотковим тарифом. У Кабміні зазначили, що ситуація є складною, але контрольованою. Тим часом Європейський союз і Китай одразу пригрозили Вашингтону дзеркальними заходами у відповідь.

Ситуація загострилась ще більше після нової заяви Трампа, який почав вимагати від ЄС сплатити "репарації за минулі роки". Докладніше про те, як тарифна політика США впливає на світову економіку та чому Трамп не ввів мита проти Росії - Інформатор детально писав раніше. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube