ЄС схвалив вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської зони: рішення будуть вводити в дію поетапно

Читать на русском

З березня громадяни цих країн зможуть вільно подорожувати країнами ЄС, використовуючи морський та авіатранспорт, але не суходолом

Читать на русском
Румунія та Болгарія в ЄС
Ще два сусіди України стануть повноправними членами Шенгену вже найближчим часом

З березня громадяни цих країн зможуть вільно подорожувати країнами ЄС, використовуючи морський та авіатранспорт, але не суходолом

З березня 2024 року Болгарія та Румунія приєднаються до Шенгенської зони в повітрі та на морі. Таким було одноголосне рішення Ради ЄС у суботу, 30 грудня. Повідомляється, що впродовж 2024 року триватиме робота над скасуванням контролю на сухопутних кордонах

Про це Європейська комісія повідомляє на своєму офіційному сайті. Дев’яте розширення Шенгенської зони має зміцнити взаємну довіру та єдність у ЄС.

«Сьогодні знаменує собою історичний момент для Болгарії та Румунії. І день великої гордості для громадян Румунії та Болгарії. З березня вони зможуть вільно перетинати внутрішні морські та повітряні кордони без прикордонного контролю. Це великий крок уперед для обох країн і для Шенгенської зони загалом», — заявила Єврокомісарка Урсула фон дер Ляєн.

 

 

Болгарія, і Румунія розпочали свій шлях до Шенгенської зони ще у 2007 році, провівши реформи внутрішнього законодавства. У 2011-му Єврокомісія відзвітувала про виконання всіх необхідних змін, але вступ до Шенгену блокували різні держави ЄС. У 2022 році на рішення Євроради наклала вето Австрія, яка заявила, що країни повинні посилити боротьбу з нелегальною міграцією. У березні 2023 року Брюссель запустив пілотні проєкти з Румунією та Болгарією для посилення контролю над зовнішніми кордонами.

Шенгенська зона

Шенгенська зона — це зона безпеки та свободи переміщень, яка створена за результатами укладання договору в люксембурзькому містечку Шенген у 1985 році. Згодом угода стала одним із наріжних каменів Європейського Союзу, хоча не всі країни ЄС також є членами Шенгенської зони. Наразі до зони входить 23 країни з 27 держав ЄС, а також Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн та Ісландія, які не входять до Євросоюзу.

Загальна площа Шенгену — понад 4 мільйони квадратних кілометрів, населення — майже 420 мільйонів людей. Доєднання до Шенгену Румунії та Болгарії збільшує площу на пів мільйона квадратних кілометрів, а населення — на 30 мільйонів осіб.

Головними принципами Шенгенської зони є скасовування внутрішніх кордонів між країнами-учасниками та встановлення єдиного зовнішнього кордону. Громадяни країн Шенгенської зони можуть вільно переміщуватися між цими державами так, ніби подорожують по своїй країні. Угода сприяє розвитку подорожей, торгівлі та туризму, а також консолідації ЄС. Також важливою частиною Шенгенської співпраці є взаємна поліцейська та судова співпраця для забезпечення безпеки та правопорядку в цій зоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.