“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Брюссель прагне затвердити пропозицію до осені
Європейський Союз розглядає можливість створення спеціального фонду для підтримки української армії. Йдеться про період наступних чотирьох років. Допомога розрахована на загальну суму до 20 мільярдів євро.
Про це повідомляє Politico. П'ять поінформованих дипломатів повідомили, що пропозиція не передбачає те, що ЄС безпосередньо платитиме за українське озброєння. Замість цього Брюссель допоможе країнам покрити власні витрати на закупівлю і передачу таких товарів, як боєприпаси, ракети та танки. Це також допоможе оплатити навчання українських військових.
Пропозиція щодо створення спеціального військового фонду є частиною більш широких зусиль ЄС, спрямованих на демонстрацію своєї довгострокової підтримки України. Дипломатичне крило ЄС, Європейська служба зовнішніх справ, також розробила план, який пропонує низку зобов'язань у сфері безпеки, які ЄС може взяти на себе перед Україною в найближчі роки.
Ідея також доповнює пропозицію ЄС виділити 50 мільярдів євро на невійськову допомогу Україні в період між 2024 і 2027 роками. Нова пропозиція щодо військового фінансування надіслали країнам ЄС у понеділок для ознайомлення, а міністри закордонних справ ЄС розглянуть її у четвер під час зустрічі в Брюсселі. Мета, за словами двох дипломатів, полягає в тому, щоб ухвалити пропозицію до осені.
ЄС неодноразово поставав перед труднощами при спробах затвердити поступове поповнення свого фонду озброєння для України - політичні суперечки призводили до затримок, а Угорщина створювала перепони, розвиваючи зв'язки з росією. Водночас створення нового фонду може зробити військову підтримку України передбачуваною в довгостроковій перспективі.
Чергова зустріч у форматі "Рамштайн" продемонструвала непохитну підтримку України партнерами. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков, коментуючи результати 14-го засідання Контактної групи з питань оборони України, що відбулося 18 липня у віртуальному форматі. Пріоритетом зустрічі стало постачання нашій країні зброї та обладнання, терміново необхідних для звільнення окупованої території. Він подякував міністрам оборони Люксембургу та Естонії Франсуа Баушу та Ханно Певкуру за презентацію конкретних кроків для розвитку ІТ-коаліції, а міністру оборони Литви Арвідасу Анушаускасу та литовському народу за ініціативу створення коаліції з розмінування.
Раніше ми писали, що Литва ініціює створення коаліції для розмінування України. Крім того, США виділять понад мільярд доларів на воєнну допомогу Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.