Єрмак запропонував команді Трампа вести війну до повернення кордонів 2022 року: як сприйняли ідеї голови ОП у США

Голова Офісу президента під час візиту до США представив ключові ідеї України щодо війни та членства в НАТО

Андрій Єрмак, підсумки візиту в США
Вашингтон зустрів пропозиції Києва прохолодно

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак відвідав Вашингтон, щоб налагодити контакти з майбутніми представниками адміністрації Дональда Трампа. Його візит включав зустрічі з наближеними до обраного президента США, зокрема Джей Ді Венсом і Кітом Келлогом, який, імовірно, стане спецпредставником по Росії та Україні. Однак ключові пропозиції української сторони були сприйняті скептично.

Зокрема, Єрмак порушив питання повернення до кордонів України станом на 2022 рік і можливого вступу України до НАТО. Проте ці ідеї зустріли прохолодну реакцію від американської сторони. Представники команди Трампа висловили невдоволення наданою інформацією про ситуацію на фронті, яка, на їхню думку, не відповідала реальності. Про такі підсумки візиту очільника Офіса президента до США розповіла в коментарі Radio NV політична оглядачка Юлія Забеліна. 

Чому зустрічі були короткими

Американська сторона підготувалася до діалогу з Єрмаком, вивчивши його діяльність і репутацію. Однак, незважаючи на це, зустрічі були нетривалими через щільний графік представників команди Трампа. Кандидат у держсекретарі Марк Рубіо взагалі відмовився від зустрічі з Єрмаком.

"Єрмак себе презентував як посланець від президента [Володимира] Зеленського, аби познайомитись. Тому, коли зараз хтось розповсюджує інформацію, що вже були прийняті якісь рішення, - це не так", - наголошує Забеліна.

Розчарування у Вашингтоні

Американські політики наголосили, що вони мають точнішу розвідувальну інформацію про ситуацію в Україні, ніж ту, яку озвучив Єрмак. Забеліна також відзначила, що тема членства України в НАТО викликає негативну реакцію серед прибічників Трампа, як і серед чинної адміністрації демократів.

"... американська сторона була не зовсім задоволена тією інформацією, яку отримала від Єрмака про поточну ситуацію на фронті. У них є реальна ситуація, а їм розповідають трошки таку, прикрашену... І ще один момент, який хочу сказати, Єрмак туди повіз певні пропозиції: про кордони 2022 року, про те, що нам треба відвоювати… і про вступ України до НАТО, що загалом зустрічається трампістами дуже прохолодно, дуже негативно. І до цього треба було готуватись і розуміти, що така реакція від американців буде. Чи підготувалась українська сторона до цього, - я маю певні сумніви", - розповіла Забеліна.

Чи готова Україна до змін у Білому домі?

Політична оглядачка Юлія Забеліна припускає, що українська делегація не повністю підготувалася до потенційно критичної реакції американської сторони. Водночас, інші країни, як-от Угорщина та Ізраїль, активно працюють із лобістами, близькими до Трампа, що може мати вплив на майбутнє їхньої співпраці з новою адміністрацією. При цьому Забеліна підкреслила, що Трампу не подобаються будь-які угоди, які він укладає не сам.

"Маючи спілкування зі трампістами, скажу: вони можуть зараз розповідати на зустрічах будь-що. Впевнена, що вони певні ідеї закидали Єрмаку на зустрічах, але вони ще самі не впевнені, що саме Трамп робитиме. Навіть той же Джей Ді Венс, наближений до нього", - додала Забеліна.

 

Які цілі переслідував візит Єрмака до США

Візит української делегації, яку очолює керівник Офісу президента Андрій Єрмак, до США – це фактично перший акт прелюдії до майбутніх переговорів. До початку переговорів про завершення війни проти Росії ще дуже довго. Тому конспірологія тут не доцільна, зазначають експерти.

Другим актом, ймовірно, можна вважати тристоронню зустріч президента України Володимира Зеленського, президента Франції Емманюеля Макрона та новообраного президента США Дональда Трампа у Парижі, яка тривала 35 хвилин. Президент України Володимир Зеленський поділився деталями зустрічі з обраним президентом США Дональдом Трампом. Він назвав її "хорошою та продуктивною". Також відмітив, що американський лідер налаштований рішуче.

Нагадаємо, що план представника Трампа по війні Росії з Україною Кіта Келлогапро який Інформатор писав в окремому матеріалі, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем. Його представили Трампу на початку цього року. Він передбачає заморожування поточних бойових ліній.

Ці пропозиції ймовірно, зіткнуться з відмовою з боку Зеленського. Нагадаємо, що у його "Плані перемоги" членство України в НАТО - один з головних його пунктів. Тим часом Україна вкотре заявляє на увесь світ, що прагне гарантій безпеки через членство в НАТО або інші подібні альтернативи

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube