Збройні сили Ємену атакували ракетами та дронами військові цілі в Ізраїлі
Ємен офіційно оголосив війну Ізраїлю. Єменські хусити запустили балістичні ракети та безпілотники по численних військових цілях Ізраїлю.
Угруповання визнало цей факт і заявило, що це відплата Ізраїлю за те, що відбувається в секторі Гази. Бойовики зажадали припинення агресії Ізраїлю.
"Наші збройні сили завдали потужного залпу балістичних і крилатих ракет, а також великої кількості безпілотників по різних цілях в Ізраїлі. Ми продовжимо проводити атаки з використанням ракет та безпілотників доти, доки ізраїльська агресія не припиниться", – заявив офіційний представник збройних сил Ємену генерал Яхья Саріє Ану.
بيان القوات المسلحة بشأن العملية العسكرية التي استهدفت عمق الكيان الصهيوني نصرةً للشعب الفلسطيني المظلوم ولمقاومته المجاهدة.pic.twitter.com/p7ujSJtJoE
— العميد يحيى سريع (@army21ye) October 31, 2023
Хусити контролюють столицю Ємену Сану. Також більшу частину півночі країни, включаючи портове місто Ходейда.
Відстань між Єменом та Ізраїлем у найближчій точці 1 580 км. Хусити підтримують палестинців і виступають проти Ізраїлю. Вони неодноразово повідомляли, що мають ракети на рідкому паливі "Туфан" з дальністю польоту 1350-1950 км. Цього достатньо для удару.
Раніше ЦАХАЛ повідомила, що військові зафіксували запуск ракети з Гази у бік району міста Ейлат на узбережжі Червоного моря. У виданні The Times of Israel припустили, що цю ракету могли запустити хусити в Ємені. Відстань між Ейлатом та Єменом – близько 1,8 кілометрів.
Хусити - це релігійно-політична група, яка походить з північно-західної провінції Саада в Ємені. Вони є послідовниками зейдитської гілки шиїтського ісламу, яка є однією з двох головних релігійних течій в Ємені.
Хусити вперше виступили проти уряду в 1990-х роках, після об'єднання Північного і Південного Ємену. Вони провели кілька повстань, які були придушені урядом. У 2014 році хусити знову повстали і захопили столицю країни Сану. Це призвело до громадянської війни, яка триває досі.
Війна між Ізраїлем та ХАМАС триває понад три тижні. Палестинський рух напав на країну вранці 7 жовтня. Атака супроводжувалася ракетними ударами по ізраїльським містах, вторгненням бойовиків на південь країни та захопленням заручників. Ізраїльська армія пізніше відзвітувала про повернення під свій контроль раніше захоплених ХАМАС населених пунктів та кордону з Газою.
Ізраїль оголосив режим НС, мобілізував 300 тис. резервістів, почав наносити авіаудари по Сектору Гази, а також вирішив влаштувати блокаду анклаву. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху закликав мешканців Гази покинути місто. За даними ООНце вже зробили понад 123 тис. палестинців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.