Легітимність президенства Зеленського: фракція Слуга народу не подаватиме звернення до КСУ - Веніславський

Читать на русском

Стаття 108 Конституції України однозначно дає президенту право продовжити виконувати повноваження після травня, вважають його однопартійці

Читать на русском
Федір Веніславський
Федір Веніславський заявив, що його фракція не подаватиме звернення до Конституційного суду

Стаття 108 Конституції України однозначно дає президенту право продовжити виконувати повноваження після травня, вважають його однопартійці

На тлі чуток про те, що у Зеленського підготували звернення до Конституційного суду стосовно легітимності його перебування на посаді президента після травня, нардеп від Слуги народу Федір Веніславський зробив заяву. Його фракція не подаватиме звернення. Тому що сумнівів у легітимності президента після завершення п'ятирічного терміну немає. 

Про це Веніславський сказав у середу 28 лютого в ефірі програми "Свобода Live". Все законно - і депутати усіх фракцій підтримують цю думку, наголосив він. 

"На це питання дає однозначно, причому в імперативному аспекті, відповідь стаття 108 Конституції України. Вона говорить про те, що президент продовжує виконувати повноваження до вступу на пост новообраного президента України. Це однозначно зобов’язуюча норма, яку президент має виконати", - пояснив Веніславський. 

Нардеп нагадав, що всі фракції парламенту підписали згоду: до кінця воєнного стану в Україні не можуть проводитись будь-які вибори. Така практика суперечила б міжнародним нормам.

"Всі без виключення міжнародні авторитетні інституції, які займаються виборчими питаннями, міжнародна фундація виборчого права, наприклад, звернули увагу на те, що під час воєнного стану вибори проводитися не можуть. Однією із причин відмови від проведення за нинішніх умов виборів є ризик недотримання прав виборців на всій території України", – наголосив він. 

Легітимність президента і потенційне рішення КСУ

Напередодні видання "Дзеркало тижня" написало, що Офіс президента України підготував текст звернення до Конституційного суду. У ньому йдеться про легітимність перебування Володимира Зеленського на посаді глави держави по завершенні його повноважень 20 травня 2024 року.

Журналісти посилались на анонімних розмовників у команді президента, які пояснювали: якщо суд дасть позитивну відповідь - це зняло б усі питання в суспільстві щодо "юридично протермінованого" президента.  Але є ймовірність, що КС вирішить інакше, адже більшість суддів у ньому були призначені за часів президенства Петра Порошенка. Тому подати звернення у зеленського наразі не наважуються. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.