Низка інших країн, зокрема Молдова, Румунія та Угорщина – таке рішення не підтримують
Президент Володимир Зеленський розповів про переговори щодо повернення військовозобов’язаних чоловіків в Україну. З Польщею вже є домовленості з цього питання. Однак інші країни поки не поспішають погоджуватися.
Йдеться саме про чоловіків призовного віку, які виїхали з території України незаконно і під час повномасштабної війни. Про це глава держави заявив на полях конференції “Україна 2024. Незалежність”.
“З Польщею є домовленості про повернення наших людей, які незаконно перетнули кордон. Я говорю тільки про повернення українських чоловіків, які зараз перебувають за кордоном”, – зауважив Зеленський.
Примусове повернення українців додому не планується. Втім, за словами президента, державам-партнерам може бути політично вигідніше не витрачати фінансові ресурси на підтримку таких біженців. Натомість він наголосив на тому, що їм варто було б організувати повернення цих чоловіків в Україну.
Зеленський підкреслив, що йдеться про домовленість виключно із Польщею. Інші країни – зокрема, з Молдова, Румунія та Угорщина – це рішення поки що не підтримують.
Відомо, що Володимир Зеленський хоче повернути в Україну більше чоловіків призовного віку, щоб вони вступили до війська або ж підтримували зруйновану економіку. З цим питанням він звертався до іноземних партнерів. Втім, він отримав відмову.
Глава держави назвав одне з завдань раніше анонсованого "Міністерства української єдності". Відомство буде займатися поверненням українців з-за кордону, при чому це має бути без примусу. Очільник держави розраховує, що рішення щодо нового міністерства мають ухвалити вже восени цього року.
Нагадаємо, що кількість українців, які шукають притулку в Європі, продовжує збільшуватися. Станом на сьогодні, тимчасовий захист у ЄС отримали вже понад 4,3 мільйона наших співвітчизників. Найбільше українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, де вони отримали тимчасовий захист.
Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.). Саме ці країни продемонстрували найбільше зростання кількості українських біженців у червні.
Інформатор вже стежив за темою щодо повернення чоловіків з-за кордону. Ми аналізували, чи зобов’язані чоловіки, які перебувають за кордоном, повернутися в Україну після оновлення облікових даних у ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.