Яку надсучасну зброю світового рівня створили українські інженери та як вона нищить окупантів

Читать на русском

Розповідаємо про найвизначніші винаходи, якими можуть похизуватися українські інженери

Читать на русском
Яку надсучасну зброю світового рівня створили українські інженери та як вона нищить окупантів

Розповідаємо про найвизначніші винаходи, якими можуть похизуватися українські інженери

Доки Україна і її друзі за кордоном збирають гроші на військову техніку, наші фахівці вже давно створили вітчизняні аналоги. Деякі навіть перевершують її. 

Це ще одна причина світового визнання, адже Україна може стати країною №1 у світі за розвитком military tech. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федорів. Він вже обговорив проект “Армія дронів” з міністеркою економіки Свириденко, ІТ-спільнотою та венчурними фондами. 

І не дронами єдиними. Інформатор дізнався про найвизначніші винаходи, якими можуть похизуватися українські інженери. 

Протитанковий дрон від компанії "Мейд ін Юкрейн"

Нещодавно ТСН зняли репортаж про унікальний безпілотник, здатний знищити навіть танк. На нього можна завантажити до 6 снарядів. Прилад ловить зв’язок від оператора на відстані 20 км, що створює безпечні умови для керуючого. На випробуваннях точність склала 3 м з висоти 100 метрів. У складі безпілотника немає металів, які розпізнають ППО в небі, отже, збити його стане надто складним завданням для ворога. 

«Наш безпілотник дуже нервував ворогів. Вони були змушені застосувати дуже серйозну ракету, щоб його збити. Тому коли мені сказали, що ракета коштує понад 200 тисяч доларів, а безпілотник тоді обходився близько 5 тисяч доларів, то я був дуже щасливий, що ми працюємо з такою ефективністю», - цитує видання ініціатора проекту Володимира.

Фото: gagadget.com

Фото: gagadget.com

"Сокіл-300"

Якщо наразі на державні кошти волонтери вже не розраховують і збирають на дрони власноруч, то в 2020 році було все інакше. Тоді конструкторське бюро презентувало макет українського ударного БПЛА, повідомляє Defence Express.

Тоді ж було представлено низку додаткових обладнань, якими можна було б довершити безпілотник. Наприклад, комплекс керованого протитанкового озброєння з ракетою РК-2П з дальністю дії до 10 км. Або оптична станція наведення, яка б надавала БПЛА функціями розвідника - і вдень, і вночі. Очікувалося, що БПЛА з першої партії коштуватиме близько 45 млн грн, але вартість мала зменшуватися через серійне виробництво. 

Через рік фахівці відзвітувалися на Міжнародній виставці "Зброя та безпека". На той момент конструктори вже розробили математичну модель безпілотного апарату та завершували добірку основних комплектуючих. А засоби ППО безпілотних мав обходити завдяки функції винищування цілі на наднизькій висоті. Тоді Генеральний директор бюро планував, що пристрій буде готовий вже за рік і на початку 2022 року підніметься в українське небо. Тоді в інтерв’ю він відзначив, що розробка відбувається за власні обігові кошти КБ.

"Я очікую, що військові зроблять і інший розумний крок. Давайте підпишемо рішення, давайте запустимо роботу. Тим більше коштує вона набагато менше, ніж ті гроші, за які закуповується цей комплекс (Bayraktar TB2). І паралельно спробуємо здійснити власну розробку, яка в кінцевому підсумку принесе свої плоди хоча б тим, що вона буде конкурувати, зменшуючи вартість тієї (турецького БпАК) і збільшувати функціональні можливості своєї розробки", - процитувало тоді видання Коростильова.

Яку надсучасну зброю світового рівня створили українські інженери та як вона нищить окупантів 2

Об’єднання "Береста" і "Верби"

Нова ракетна система залпового вогню мала стати аналогом 122-мм реактивних систем “Градів”. Судячи з усього, це і є модернізований "Град", якою є "Верба", з довершенням автоматики українського “Береста”. 

"Зокрема, ми візьмемо напрацювання з автоматизації з "Верби" та інтегруємо їх з бойовою частиною "Берста", яка має більшу вогневу потужність", - повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк виданню Defence Express. 

Нова зброя мала б 50 направляючих замість 40. Однак проблема була у шасі. Планувалося, що в установці будуть шасі від КрАЗівського заводу, проте він збанкрутував. Тоді виготовленням зразка доручили іншому заводу. Він мав займатися серійним виробництвом.

Це були останні новини в медійному просторі про виробництво нової установки шляхом об’єднання “Берести” і “Верби”. Наприкінці 2021 року завод реорганізували. Станом на сьогодні він не є державною власністю, про це свідчать дані YouControl.

Фото: “Армія.Inform”

Фото: “Армія.Inform”

"Буревій" 

Ця 220-міліметрова ракетна система залпового вогню, яку все ж таки встигли розробити і поставити на озброєння української армії. В матеріалі Армія.Inform описується механізм дії. Один залп «Буревію» може випускати 16 снарядів. Для цього екіпаж отримає дані від розвідувального БПЛА, за допомогою цифрової системи скеровує і запускає вогонь і виїжджає на інші позиції, не виходячи з «Буревію». Все це відрізняє українську модель від радянського "Урагана". 

Зазначається, що шасі у машини чеські, від компанії Tatra. Такі ж самі стоять на французьких CAESAR та словацьких ZUZANA 2.

Фото: “Мілітарний”
Фото: “Мілітарний”

 

"Нептун" 

Комплекс отримав популярність серед широкої аудиторії після того, як відправив російський корабель “Москва” за відомим напрямком. Береговий протикорабельний комплекс розробили на базі КБ "Луч" в кооперації з іншими оборонними підприємствами України. Щоправда, пізніше шасі від КрАЗ замінили чеськими, від компанії Tatra. Фінальні випробування відбулися у 2020 році, тоді ж його і взяли на озброєння ЗСУ.

Ракетами Р-360 "Нептун" може завдати нищівного удару по крейсерах, есмінцям, фрегатам, корветам. За даними Defence Express, можливості ракети Р-360 не гірші, ніж у аналогів світових виробників, проте вартість вигідна для покупця. До речі, саме вони викликали занепокоєння у москви: росіяни вважали, що ракети “Нептуна” такі ж самі, які і радянські Х-35, а копія не може бути кращою за оригінал. цікаво, що саме ця “копія” потопила російський флагман.

Яку надсучасну зброю світового рівня створили українські інженери та як вона нищить окупантів 5

ПЗ "Кропива"

Вже не раз зазначали і наші військові на передових, і експерти про перевищення кількості ворожої артилерії над нашею. До справи долучилися фахівці з КБ “Логіка” і вирішили брати не кількістю, а якістю. В ЗМІ з’явилася інформація про створення програмного забезпечення “Кропива” від волонтерів “Армія SOS”. Якщо ви не раз стикалися з запитом від військових на планшети і не знали, для чого вони, то тепер будете знати. Програма об’єднує засоби розвідки, управління та ураження вогнем. 

«Кропива» дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї фактично вп’ятеро. При цьому час на ураження незапланованої цілі скорочується втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню —вдесятеро”, - йдеться у матеріалі “Армія.Inform. 

На сайті “Армія SOS” командирам рот або дивізіонів можна замовити планшети з ПК “Кропива”. Також там можна знайти технічні характеристики для планшетів, на як можна встановити програму.

Фото: “Армія.Inform”
Фото: “Армія.Inform”

Питання фінансування оборонної галузі часто звучало в опозиційних колах. Зараз суспільство захоплюється тим, як швидко Притулі вдалося зібрати на "Байрактари" та скільки людей за кордоном влаштовують такі ж самі акції. То ж, можливо, слід було оголосити збір на "Укроборонпром" 2 роки тому?

Раніше ми розмовляли з військовим експертом про можливості ЗСУ звільнити Херсонщину

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.