Головна
Україна
Події
14:03, 8 Червня
Информатор UA

Интро

Усі, хто постраждав від сексуального чи ґендерного насильства пов'язаного з війною, мають право на допомогу. Йдеться про медичну, соціальну та психологічну. Про це повідомляє Інформаторіз посиланням на Міністерство соціальної політики України. Якщо ви постраждали від сексуального насильства, ви маєте право на: безкоштовне отримання медичної, соціальної та психологічної допомоги, інших соціальних послуг; безоплатну вторинну правову допомогу; конфіденційність інформації індивідуального характеру. Постраждалі від ґендерного насильства можуть отримати комплексну допомогу (консультації медичних фахівців, різноманітні обстеження, лікування) у реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ (Київ): перебування в центрі два тижні, де людина отримає повний спектр послуг, людина може приїхати на три дні, пройти обстеження, отримати консультацію психолога/психотерапевта, призначення лікування, для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищезгадану допомогу, а потім повертатися додому. Для отримання додаткової інформації з питань допомоги до реабілітаційного центру ви можете звертатися на гарячу лінію представництва МОМ в Україні 527 або 0800505501 (прийом дзвінків щодня з 08:00 до 20:00). Окрім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають постраждалим від насильства під час війни. У кожному місті працюють по дві бригади, до складу якої входять два спеціалісти (психолог, соціальний працівник). Чим займаються мобільні бригади: надають психологічну допомогу постраждалим, реагують на повідомлення про випадки насильства, інформують постраждалих про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надання таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих (притулки, кризові кімнати, центри), Контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням. Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, в окупованих областях не вистачає ліків, росія блокує доставку. Також Інформаторписав, як отримати виплати сім'ям військовополонених українців. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Яку допомогу можуть отримати ті, хто постраждав від сексуального чи ґендерного насильства

Читать на русском
Яку допомогу можуть отримати ті, хто постраждав від сексуального чи ґендерного насильства

Потерпілі від ґендерного насильства можуть отримати консультації медичних фахівців

Усі, хто постраждав від сексуального чи ґендерного насильства пов'язаного з війною, мають право на допомогу. Йдеться про медичну, соціальну та психологічну.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Міністерство соціальної політики України.

Якщо ви постраждали від сексуального насильства, ви маєте право на:

  • безкоштовне отримання медичної, соціальної та психологічної допомоги, інших соціальних послуг;
  • безоплатну вторинну правову допомогу;
  • конфіденційність інформації індивідуального характеру.

Постраждалі від ґендерного насильства можуть отримати комплексну допомогу (консультації медичних фахівців, різноманітні обстеження, лікування) у реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ (Київ):

  • перебування в центрі два тижні, де людина отримає повний спектр послуг,
  • людина може приїхати на три дні, пройти обстеження, отримати консультацію психолога/психотерапевта, призначення лікування,
  • для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищезгадану допомогу, а потім повертатися додому.

Для отримання додаткової інформації з питань допомоги до реабілітаційного центру ви можете звертатися на гарячу лінію представництва МОМ в Україні – 527 або 0800505501 (прийом дзвінків щодня з 08:00 до 20:00).

Окрім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають постраждалим від насильства під час війни. У кожному місті працюють по дві бригади, до складу якої входять два спеціалісти (психолог, соціальний працівник).

Чим займаються мобільні бригади:

  • надають психологічну допомогу постраждалим,
  • реагують на повідомлення про випадки насильства,
  • інформують постраждалих про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надання таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих (притулки, кризові кімнати, центри),

Контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, в окупованих областях не вистачає ліків, росія блокує доставку.

Також Інформатор писав, як отримати виплати сім'ям військовополонених українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.