Якою буде відповідь України на застосування ядерної зброї рф: три варіанти

Читать на русском

Україна може потопити Чорноморський флот, атакувати об'єкти російського ВПК або путіна просто вб'ють у його ж бункері ще до того, як він наважиться наптиснути кнопку

Читать на русском
Ядерні погрози рф отримають відповідь
Україна може відповісти на ядерну атаку рф

Україна може потопити Чорноморський флот, атакувати об'єкти російського ВПК або путіна просто вб'ють у його ж бункері ще до того, як він наважиться наптиснути кнопку

У випадку стратегічної поразки російське військове командування може наважитись на застосування тактичної ядерної зброї, але Україна має чіткий план дій у відповідь на такий розвиток подій.

Ветеран та майор запасу Олексій Гетьман назвав три способи відповіді росіянам на застосування ядерної тактичної зброї. Так, у першому випадку передбачається повне знищення Чорноморського флоту у тимчасово окупованому рф Криму, у другому - удари у відповідь по військових об'єктах ВПК рф, а у третьому - фізичне знищення російського диктатора володимира путіна у його ж бункері. Водночас, Гетьман переконаний, що ударів у відповідь безпосередньо по Кремлю не буде.

"Була інформація про те, що, по-перше, може бути потоплений увесь Чорноморський флот рф. У наших партнерів для цього є всі необхідні сили та засоби. По-друге, будуть атаковані промислові об’єкти військово-промислового комплексу всередині російської федерації. По-третє, висловлюються припущення, що путіна можуть просто вбити, зокрема, й у бункері, адже в наших союзників є зброя, від якої не врятує жоден бункер", - повідомив Гетьман.

За словами майора ЗСУ, слід пам'ятати, що усі ці прогнози стосуються лише застосування ворогом тактичної ядерної зброї, оскільки її можна використати у вигляді ракет чи бомб, а все, що стосується стратегічної зброї, - передбачає зарядження ядерним зарядом, моніторинг чого відбувається з космосу й кожен рух у цьому напрямку фіксується розвідками світу, зокрема й у США. 

"Зброя заряджається ядерними зарядами безпосередньо перед використанням. Але весь рух ядерних зарядів у світі, а тим більше в російській федерації, контролюється супутниковими засобами, розвідкою тощо", - пояснює майор.

На сьогодні, за словами Гетьмана, не зафіксовано жодного переміщення стратегічної зброї, зокрема й у Білорусь, а удар тактичною зброєю є несе настільки серйозної загрози, хоча й передбачає значне радіаційне забруднення.

Ядерні погрози Кремля

Міноборони країни-агресорки рф заявило, що частина літаків Білорусі отримали можливість застосовувати для ударів ядерну зброю, а також Мінськ отримав "Іскандери". Згодом стало відомо, що ядерну зброю білоруси хочуть розмістити до 1 липня на кордонах з Польщею. Водночас українська розвідка переконана, що заявами про розміщення ядерної зброї Кремль намагається лише підвищити градус ядерного шантажу.

Різниця між тактичною та стратегічною зброєю

Тактична ядерна зброя призначена для використання на місцевому рівні та зазвичай має меншу потужність, ніж стратегічна. Тактичні ядерні заряди призначені для використання на невеликій відстані, зазвичай до 300 кілометрів, і їх використання спрямоване на дії проти конкретних військових цілей.

Стратегічна ядерна зброя має набагато більшу потужність та може бути випущена на велику відстань. Вона призначена для захисту держави в цілому та може мати потенційно руйнівні наслідки для цілого світу.

Отже, ключова відмінність між тактичними та стратегічними ядерними зарядами полягає у їх потужності та відстані, на яку вони можуть бути випущені, а також в їхньому призначенні та цілях використання.

Нагадаємо, раніше Інформатор оцінив шанси застосування росією ядерної зброї руками білорусів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.