“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на державну мову. В Україні з 16 січня набуває чинності стаття 30 "мовного закону".
Про це повідомляє Урядовий портал,передає Інформатор .
Усі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.
"Український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням - в супермаркеті або в інтернет-магазині, в кафе або ресторані, в банку або в аптеці, на АЗС або на вокзалі, в спортзалі або бібліотеці", - заявив Кремінь.
Кремень зазначив, що тільки на прохання клієнта його можуть обслуговувати на іншою мовою, прийнятною для обох сторін.Вимога з обслуговування державною мовою стосується не тільки сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (гуртки та секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг.
Кремінь додав, що українською повинна подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках,меню.Інформація українською про товари і послуги може дублюватися і іншими мовами.
У разі порушення права на отримання інформації та послуг державною мовою, споживачеві необхідно звернутися до працівника і попросити обслуговувати його українською, до менеджера або керівника з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення в книзі скарг.
"Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім'я уповноваженого із захисту державної мови, направити її в письмовому вигляді або електронною поштою на адресу уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб'єкт господарювання, обставини і докази, що підтверджують порушення", - резюмував Кремінь .
Нагадаємо, мовний омбудсмен повідомив про збільшення кількості скарг на якість української мови в освіті.
Крім того, Кремінь звернувся до депутатів деяких місцевих рад щодо скасування рішень про функціонування регіональних мов,які суперечать українському законодавству.
також Інформатор писав, що в Україні перевірятимуть виконання закону про державну мову .