Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на державну мову. В Україні з 16 січня набуває чинності стаття 30 "мовного закону".
Про це повідомляє Урядовий портал,передає Інформатор .
Усі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.
"Український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням - в супермаркеті або в інтернет-магазині, в кафе або ресторані, в банку або в аптеці, на АЗС або на вокзалі, в спортзалі або бібліотеці", - заявив Кремінь.
Кремень зазначив, що тільки на прохання клієнта його можуть обслуговувати на іншою мовою, прийнятною для обох сторін.Вимога з обслуговування державною мовою стосується не тільки сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (гуртки та секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг.
Кремінь додав, що українською повинна подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках,меню.Інформація українською про товари і послуги може дублюватися і іншими мовами.
У разі порушення права на отримання інформації та послуг державною мовою, споживачеві необхідно звернутися до працівника і попросити обслуговувати його українською, до менеджера або керівника з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення в книзі скарг.
"Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім'я уповноваженого із захисту державної мови, направити її в письмовому вигляді або електронною поштою на адресу уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб'єкт господарювання, обставини і докази, що підтверджують порушення", - резюмував Кремінь .
Нагадаємо, мовний омбудсмен повідомив про збільшення кількості скарг на якість української мови в освіті.
Крім того, Кремінь звернувся до депутатів деяких місцевих рад щодо скасування рішень про функціонування регіональних мов,які суперечать українському законодавству.
також Інформатор писав, що в Україні перевірятимуть виконання закону про державну мову .