Головна
Україна
Політика
14:25, 23 Червня
Информатор UA

Интро

Радник міністра МВС України Віктор Андрусів вважає набуття Україною статуса кандидата в члени ЄС - великою геополітичною перемогою. Разом з цим, не варто думати, що це стане чарівною паличкою, що вирішить усі наші проблеми. Інтеграція до великого європейського ринку для різних країн відбувалась по-різному. Віктор Андрусів наводить як позитивні, так і негативні приклади цього процесу. Далі - його пряма мова. Польща Я колись напряму поставив питання меру Лодзя: чого б ви добились без європейських грошей? Він відповів: нічого! В ЄС на країни-кандидати дивляться як на частину спільного простору. Лише Німеччина вклала в Польщу більш ніж 400 млрд доларів, якщо рахувати разом з інвестиціями. Структурна допомога Польщі від ЄС складала 120 мільярдів євро. Це дозволило будувати хайвеї, проводити модернізацію інфраструктури. Частина цих коштів була вкладена під час кандидатства, а частина - після вступу до ЄС. Болгарія Є і менш вдалі приклади вступу до ЄС. Наприклад, Болгарія. Її вступ до ЄС призвів до того, що з країни виїхали найпрогресивніші люди. Багато хто в Болгарії вважає, що вступ до ЄС призвів до демодернізації країни. Вдала інтеграція до ЄС - це питання субєктності країни. Поляки були досить сильними, вибили собі багато преференцій та скористались своїми можливостями. А Болгарія та Румунія були слабшими. Варто памятати, що стосунки всередині ЄС досить прагматичні. Важливо розуміти, як країна буде спеціалізуватися на спільному ринку та яким чином компенсує втрату певних неконкурентоспроможних галузей. Цей етап проходили всі країни. Наприклад, коли в ЄС впроваджували спільну політику перевезень, зясувалось що італійські перевізники (там тоді цим бізнесом займався переважно малий бізнес) не можуть конкурувати з великими транспортними підприємствами Нідерландів. У відповідь на протести в Італії ЄС почав вибудовувати нову логіку. Італія отримала перехідний період та дотації на трансформацію галузі. По завершенню цього терміну ринок знову відкривався. ЄС - жорстке середовище, Україна в ньому може просто провалитись. Але Європейський Союз у цьому не зацікавлений. Економічна конкуренція в ЄС є. Але вона схожа на конкуренцію між Львовом та Харковом за IT-сферу. Адже всі країни перебувають в єдиному просторі та зацікавлені в його розвитку. Турція Туреччина є кандидатом у члени ЄС багато десятиріч. Подивіться на рівень розвитку цієї країни! Це стало можливим завдяки європейським інвестиціям, доступу до європейських ринків. І хоча Туреччина не вступила до ЄС, статус кандидата пришвидшив її розвиток. Як повідомляв Інформатор, 23 червня Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Остаточне рішення найближчим часом має ухвалити Саміт країн ЄС. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Ольга Палій

Які можливості та ризики несе з собою набуття Україною статуса кандидата в члени ЄС

Читать на русском
Які можливості та ризики несе з собою набуття Україною статуса кандидата в члени ЄС

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу

Радник міністра МВС України Віктор Андрусів вважає набуття Україною статуса кандидата в члени ЄС - великою геополітичною перемогою. Разом з цим, не варто думати, що це стане чарівною паличкою, що вирішить усі наші проблеми. Інтеграція до великого європейського ринку для різних країн відбувалась по-різному. Віктор Андрусів наводить як позитивні, так і негативні приклади цього процесу. Далі - його пряма мова.

Польща

Я колись напряму поставив питання меру Лодзя: чого б ви добились без європейських грошей? Він відповів: нічого! В ЄС на країни-кандидати дивляться як на частину спільного простору. Лише Німеччина вклала в Польщу більш ніж 400 млрд доларів, якщо рахувати разом з інвестиціями. Структурна допомога Польщі від ЄС складала 120 мільярдів євро. Це дозволило будувати хайвеї, проводити модернізацію інфраструктури. Частина цих коштів була вкладена під час кандидатства, а частина - після вступу до ЄС.

Болгарія

Є і менш вдалі приклади вступу до ЄС. Наприклад, Болгарія. Її вступ до ЄС призвів до того, що з країни виїхали найпрогресивніші люди. Багато хто в Болгарії вважає, що вступ до ЄС призвів до демодернізації країни.

Вдала інтеграція до ЄС - це питання суб’єктності країни. Поляки були досить сильними, вибили собі багато преференцій та скористались своїми можливостями. А Болгарія та Румунія були слабшими. Варто пам’ятати, що стосунки всередині ЄС досить прагматичні. Важливо розуміти, як країна буде спеціалізуватися на спільному ринку та яким чином компенсує втрату певних неконкурентоспроможних галузей.

Цей етап проходили всі країни. Наприклад, коли в ЄС впроваджували спільну політику перевезень, з’ясувалось що італійські перевізники (там тоді цим бізнесом займався переважно малий бізнес) не можуть конкурувати з великими транспортними підприємствами Нідерландів. У відповідь на протести в Італії ЄС почав вибудовувати нову логіку. Італія отримала перехідний період та дотації на трансформацію галузі. По завершенню цього терміну ринок знову відкривався.

ЄС - жорстке середовище, Україна в ньому може просто провалитись. Але Європейський Союз у цьому не зацікавлений. Економічна конкуренція в ЄС є. Але вона схожа на конкуренцію між Львовом та Харковом за IT-сферу. Адже всі країни перебувають в єдиному просторі та зацікавлені в його розвитку.

Турція

Туреччина є кандидатом у члени ЄС багато десятиріч. Подивіться на рівень розвитку цієї країни! Це стало можливим завдяки європейським інвестиціям, доступу до європейських ринків. І хоча Туреччина не вступила до ЄС, статус кандидата пришвидшив її розвиток.

Як повідомляв Інформатор, 23 червня Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Остаточне рішення найближчим часом має ухвалити Саміт країн ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Палій

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.