Які графіки відключень світла діятимуть після аварійного режиму 30 серпня

Ситуація в енергосистемі залишається складною, тож громадян закликають економно споживати електроенергію

Відключення світла
В Україні 30 серпня діють аварійні відключення світла

В Україні через бойові дії та з інших причин знеструмлені 518 населених пунктів. Енергетики продовжують усувати наслідки ракетно-дронової атаки, здійсненої ворогом 26 серпня. Заходи обмеження споживання застосовуватимуться протягом всієї доби. Наразі аварійні відключення світла ввели у Києві та 16 регіонах, після них діятимуть черги відключення. Про це 30 серпня повідомили в Укренерго. 

Вказується, що споживання електроенергії залишається високим через спеку у більшості областей. Внаслідок російської масованої повітряної атаки на енергосистему 26 серпня – сьогодні в Україні продовжують діяти заходи обмеження споживання.

"Через складну ситуацію в енергосистемі вранці, 30 серпня, у Києві та Київській, Черкаській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській областях запроваджені аварійні відключення, тому попередні графіки обмежень зараз не діють", - наголосили в Укренерго. 

Після скасування аварійних відключень світла обмеження у вказаних регіонах мають застосовуватись так:

  • 00:00 – 18:00 – дві черги відключень,
  • 18:00 – 21:00 – три черги відключень,
  • 21:00 – 24:00 – дві черги відключень.

У Львівській, Тернопільській, Волинській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській областях – заходи обмеження застосовуються так:

  • 00:00 – 6:00 – одна черга відключень,
  • 06:00 – 9:00 – дві черги відключень,
  • 09:00 – 14:00 – одна черга відключень,
  • 14:00 – 18:00 – дві черги відключень,
  • 18:00 – 21:00 – три черги відключень,
  • 21:00 – 24:00 – дві черги відключень.

Детальну інформацію щодо застосування графіків обмежень у регіоні можете дізнатись на офіційному сайті вашого обленерго або на його сторінках у соцмережах.

"Зараз енергосистема відновлюється після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Тож, коли електроенергія з’являється за графіком, споживайте її, будь ласка, ощадливо", - закликали в Укренерго. 

Експорт електроенергії не відбувається і не передбачається. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 518 населених пунктів. В результаті бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській та Чернігівській областях. З технічних причин знеструмлювались споживачі на Дніпропетровщині, Київщині та Сумщині. 

Міненерго про ситуацію в енергосистемі

Міністр енергетики України Герман Галущенко 28 серпня провів онлайн-зустріч з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (MEA) Фатіхом Біролем. Під час зустрічі обговорювалися заходи щодо стабілізації енергосистеми України після однієї з наймасштабніших ворожих атак, що сталася 26 серпня.

«Ситуація дійсно складна, і дефіцит електроенергії надалі відбувається. Втім наші енергетики оперативно проводять ремонтно-відновлювальні роботи, працюють цілодобово, щоб якомога швидше мінімізувати обмеження постачання електроенергії споживачам», - вказав Галущенко.

Особливу увагу приділено залученню експертного потенціалу та заходам, які міжнародна спільнота може реалізувати для підтримки України у підготовці до наступного опалювального сезону. Обидві сторони погодилися, що стратегічне бачення Міненерго і МЕА збігаються. Пріоритетними напрямками стали ремонт пошкоджених об’єктів, забезпечення своєчасного постачання обладнання, розвиток розподіленої генерації, інвестиції у відновлювані джерела енергії та збільшення імпорту електроенергії з ЄС. Фатіх Біроль висловив повну підтримку України у виконанні цих ключових завдань та запевнив у подальшій поглибленій співпраці щодо подолання викликів, які постали перед українською енергосистемою внаслідок агресії Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube