“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
2 жовтня - розпочався "бджолиний час"
2 жовтня, в Україні святкують День територіальної оборони України та День вчителя. У світі — Міжнародний день ненасильства. В Індії день народження Ґанді — одне з трьох офіційних держаних свят, яке називається Ґанді-Джаянті. Також свій День незалежності святкує Гвінея. Віряни відзначають день Трохима і Зосими. 221-й день від початку повномасштабної війни росії проти України. До Нового року залишилося 90 днів.
У 2020-му році президент Володимир Зеленський заснував нове свято - День територіальної оборони України. Свято заснували, щоб підтримати військових, які обрали для себе такий підрозділ і нагадати їм про важливість служби. ТРО - це абревіатура, розшифровується як "Територіальна оборона". Такі підрозділи потрібні, щоб захищати від ворогів певні території країни. Записатися в ТРО можна добровільно, при цьому, досвід служби в ЗСУ не потрібен, але і від мобілізації присутність в ТРО не звільняє.
Також щороку в першу неділю жовтня, в Україні відзначають День вчителя. Цьогоріч свято припало на 2 жовтня. Цю дату обрали відповідно до президентського указу Леоніда Кучми ще 28 років тому. Привід святкування простий - подякувати вчителям за їх щоденну часто невдячну, але точно важливу працю. Крім України, у першу неділю жовтня вчителів вітають і в Білорусі, Казахстані, Латвії та Молдові. У світі ж День Вчителя відзначають щорічно 5 жовтня.
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства. Свято з'явилося у 2007 році за ініціативи Генасамблеї ООН. Цю дату обрали невипадково, сьогодні, проте 1869 року народився Махатма Ґанді - його вважають ініціатором руху ненасильства. У резолюції ООН сказано, що свято започаткували аби затвердити культуру терпимості та розуміння й побороти насильство у світі.
2 жовтня 1869 року народився Магатма Ґанді, один з лідерів боротьби за незалежність Індії. Святкування його Дня Народження - одне з трьох офіційних державних свят в країні.
В цей день 1990 — у Києві розпочалася «Революція на граніті» — голодування та протест українських студентів з вимогою до Верховної Ради УРСР прийняти закони для забезпечення суверенітету республіки.
2 жовтня православна церква вшановує пам’ять двох святих мучеників — Зосима Пустельника і Трохима. Обоє чоловіків, постраждали за віру. Вони присвятили своє життя поширенню вчення Господнього, за це й були страчені тодішніми правителями.
День Трохима і Зосими випадав на самий початок "бджолиного часу". Цей період на Русі ще називали Бджолина дев'ятина або Трохимові Вечорниці. Традиції з 2 по 10 жовтня пов'язані саме з бджільництвом. Напередодні свята з самого ранку з'їдали ложку меду і запивали кухлем теплої води. Так наші предки "запасалися" здоров'ям на прийдешній зимовий сезон. Бджолярів же називали людьми, наближеними до Бога, або ж знахарями та ходили до них радитися, оскільки бджоли їх не жалили. Вдень господині пекли печиво і калачі, а до вечора кликали близьких за стіл. З настанням темряви збиралися на вечірки, коли юнаки вибирали собі наречених, а самі дівчата приглядали наречених. Самотні ж залишалися вдома і ворожили на судженого, просячи святого Трохима допомогти в пошуках любові. А опісля гулянь селяни щосили готували вулики до холодів.
Іменини сьогодні святкують: Гаврило, Георгій, Давид, Ігор, Костянтин, Макар, Марія, Микола, Олексій, Трохим, Федір.
Нагадаємо, бджоли та гуси можуть передбачати погоду. Як? Читати Інформатор.