День пам’яті рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини та День спелеолога, у цей день народилася Даша Астаф’єва - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на п’ятницю, 4 серпня
Православні християни відзначають у п’ятницю, 4 серпня 2023 року, День пам’яті рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини. Наші пращури вважали, що ранковий туман обіцяє теплий і сонячний день. Вважається, що якщо в городі багато слимаків, то кілька днів буде дощити. Іменини сьогодні святкують Олексій, Корній, Корнилій, Марія, Михайло. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 216 день року.
4 серпня православні християни відзначають День пам’яті рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини – прибічниці та послідовниці Ісуса Христа. Згідно з Писанням, Марія зустріла Христа, коли була одержима сімома бісами. Ісус вигнав з жінки бісів, подарував їй нове життя та зробив вірною своєю ученицею. Вона завжди була біля Ісуса, прямувала за ним та піклувалася. Разом з Богородицею стояла вона й біля Христа, коли його розпинали на хресті, поділяла з ним його муки та страждання.
Саме Марії Магдалині вранці на Великдень першій явився воскреслий Спаситель. Вона отримала від нього веління розповісти про це диво всім учням Христа. Як перша вісниця благого воскресіння Христова мироносиця визнана церквою рівною дванадцяти апостолам. Після воскресіння Христа Марія принесла цю благу звістку до Риму й інших міст, а потім вирушила до Ефесу. Там вона допомагала Іоанну Богослову, там же мирно пішла з життя.
В народі 4 серпня називали Марія Суровиця, Марія Ягідниця або Мар'їн день. Дівчата в цей день моляться святій Марії, щоб вона подарувала їм красу і молодість. Для цього обличчя вмивали ранковою росою. Однак роса 4 серпня вважається корисною тільки для обличчя, а для худоби і рослин вона згубна. Тому наші предки перед роботою в полі і випасом тварин струшували росу з трави. День Марії Магдалини слов'яни вважали найбільш ягідним в році. У цей день збирали різні ягоди в лісі і в саду, готували з них компоти і варення на зиму. Також 4 серпня вважається вдалим днем, щоб збирати цибулю і сушити її.
4 серпня іменини відзначають Олексій, Корній, Корнилій, Марія, Михайло.
4 серпня відзначають День спелеолога. Спелеолог - це геолог, який спеціалізується на вивченні печер. На сьогоднішній день, існують не тільки природні, але і штучні підземелля, тому існує такий різновид спелеологів, як спелестологи. Вони досліджують штучні підземні споруди - гірничі виробки, стародавні і сучасні міські комунікації. Індустріальних спелестологів називають ще дигерами. Вони проходять підземними дренажними системами, каналізаційними колекторами, відвідують занедбані військові об'єкти.
У першу п’ятницю останнього місяця літа відзначається Міжнародний день пива. Ідея відзначити День пива належить власнику бару з США Джессу Авшаломову. Він вирішив таким чином збільшити кількість відвідувань у своєму закладі. Вперше провели цю урочистість у 2007 році в американському місті Санта-Круз. А з 2011 воно набуло міжнародного масштабу. На той час свято відзначили 138 міст із 23 країн світу. Через рік традицію підтримали понад 200 міст півсотні країн на 5 континентах. Упродовж 6 років від започаткування подію відзначали щороку 5 серпня. За результатами опитування серед фанатів напою, яке було проведене по закінченню гуляння у 2012 році, вирішили перенести урочистість на першу п’ятницю серпня.
4 серпня святкують День народження шампанського. Історія шампанського починається з монаха абатства Отвільєр – отця П’єра Періньйона. Він відповідав за поповнення продовольчих запасів, а також мав захоплення – виробництво вин, тому й часто експериментував в цій сфері. 4 серпня 1668 р. П’єр попрохав братів-абатів продегустувати його новий «винахід» – вино з виром бульбашок та сріблястою легкою піною. Абат Періньйон був першим не тільки у створенні рецепту напою. Він також першим запровадив коркові пробки.
Тільки за півстоліття абатом Фединою було розкрито методику приготування. Ще через 10 років шампанське надійшло до масового продажу, першим виробником напою стала компанія «Рюїнар». Більш ніж за 300 років існування шампанське набуло прихильників по всьому світу, тому не дивно, що технологію його виробництва намагались та намагаються повторити різні виробники. Але називатися шампанським, згідно з Мадридським договором 1891 року, може тільки «шипучка», яку виробляють у французькій провінції Шампань.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.