Яке сьогодні, 3 грудня, свято - День народження SMS та подарунків, зроблених власноруч

В цей день народилися британський рок-співак Озі Осборн та українська актриса Міла Сивацька - свята, церковні та народні традиції на неділю, 3 грудня

колаж
А ще 3 грудня Міжнародний день дизайнерів та аніматорів

У неділю, 3 грудня, православна церква шанує пам'ять святого пророка СофоніїІменини сьогодні святкують Сава, Гаврило (Гавриїл), Іван, Федір, Аліса, Аделаїда, Софонія.

3 грудня - яке сьогодні церковне свято

Віруючі вирушали до храму, де мовчки стояли перед іконою. Молитва допомагала зцілити навіть тяжкохворих людей
Віруючі вирушали до храму, де мовчки стояли перед іконою. Молитва допомагала зцілити навіть тяжкохворих людей

3 грудня вшановується пам’ять святого пророка Софонії. Знавці Священного Писання вважають, що він за шість сотень років до народження Ісуса Христа вже передбачив Страшний суд та кінець світу.

З дитинства хлопчик мав чисті помисли, бачив Бога та розумів його одкровення. Одного разу вже дорослому Софонію було відкрито видіння про розорення Єрусалиму та розсіяння юдеїв. Отримавши цю інформацію, він почав закликати людей повернутися обличчям до Бога, щоб врятуватися на Страшному суді. Залишок свого життя пророк присвятив цій місії.

Вивчення спеціалістами "Книги пророка Софонії" доводить, що у ній святий мав на увазі не лише мешканців Єрусалиму, але й попереджав усе людство про необхідність праведності життя. Він нагадував, що світ є минущим, а Царство Боже буде відкрито кожному, хто щиро відкриє своє серце для нього.

Наші пращури у цей день намагалися проводити у мовчанні. Ніхто не кричав і не співав. Вірили, що помовчавши 3 грудня, можна позбутися нещасть і залучити успіх.

3 грудня - яке сьогодні свято в різних країнах

 

До речі, перша компанія з виробництва комп’ютерної графіки з’явилася ще у 1968 році та мала назву «Evans & Sutherland», а створив її Айвен Сазерленд – вчений у галузі інформатики
Перша компанія з виробництва комп’ютерної графіки з’явилася ще у 1968 році та мала назву "Evans & Sutherland", а створив її Айвен Сазерленд - вчений у галузі інформатики

Щорічно 3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки або Міжнародний день дизайнерів та аніматорів (День 3D).

Свято започаткувала американська компанія Alias у 1998 році. Дата святкування обрана на честь абревіатури тривимірної графіки (3D), число 3 та D - December (що перекладається з англійської мови як "грудень"). Ідею свята підтримали великі компанії, але спочатку цей день стосувався лише 3D-аніматорів. Зараз День комп’ютерної графіки відзначається значно ширше, охоплюючи усіх спеціалістів даної галузі. Заходи, присвячені цій події, тривають до десяти днів (конференції, майстер-класи, онлайн-інтерв’ю).

Слово походить від латинського «invalidus», що значить слабкий, немічний
Слово "інвалід" походить від латинського "invalidus", що значить слабкий, немічний

3 грудня кожного року світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На жаль, багато захворювань чи травм на сьогодні є невиліковними та обмежують людей у фізичних можливостях - вони не можуть виконувати звичні для кожної здорової людини функції. Від цього страждає близько 15% людей на планеті. Таких осіб називають людьми з інвалідністю. Люди з інвалідністю мають численні труднощі - побутові, психологічні, проблеми з освітою та працевлаштуванням. Їм часто притаманні нижчий рівень життя та часткова чи повна соціальна ізоляція.

В часи античності існував культ здорового, красивого людського тіла, що мало бути схожим на тіло богів. Люди з інвалідністю не відповідали цьому уявленню. В Давній Греції дітей, народжених з помітними фізичними вадами, зазвичай вбивали. Традиції Стародавнього Риму були подібними - люди з інвалідністю там не мали громадянських прав, бо не могли повноцінно працювати, а значить, робити внесок у розвиток держави.

У середні віки панувала думка, що інвалідність - це Божа кара за тяжкі гріхи. Лікувати таких людей навіть не намагалися, так як це вступало в протиріччя з волею Бога. Люди, які не могли працювати та самостійно прогодувати себе, вважалися неповноцінними. Крім цього, їх могли звинуватити в чорній магії та прихильності до Сатани. Це зазвичай відбувалося в періоди голоду чи епідемій, коли треба було знайти винуватців усіх негараздів.

З появою заводів і фабрик потреба в здорових та сильних робітниках, які могли відпрацювати багатогодинний робочий день, лише збільшувалася. Працівники з інвалідністю на виробництві були зайвими. В 30-40-х роках XX століття в Німеччині під час правління Гітлера "інваліди" офіційно підлягали знищенню як тягар для держави.

Люди з інвалідністю в усьому світі віддавна борються за свої права, але й дотепер зазнають дискримінації й мають перепони між собою та тією частиною суспільства, що не має фізичних обмежень.

Є у СМС і певні негативні чи слабкі сторони. Насамперед, сюди відносять явище шахрайства, що отримало поширення, коли за допомогою СМС у користувачів вимагають або виманюють гроші, а також важливу інформацію конфіденційного змісту
Є у СМС і певні негативні сторони. Сюди відносять явище шахрайства, коли за допомогою СМС у користувачів вимагають/виманюють гроші, а також важливу інформацію конфіденційного змісту

День народження SMS відзначають 3 грудня. Саме 3 грудня 1992 року відбулася перша у світі передача СМС-повідомлення. Нова технологія швидко набула глобального поширення, тому дана подія по праву вважається знаковою в історії розвитку комунікації.

Ідея створення такого сервісу виникла ще в середині 1980-х років, коли велися роботи зі створення стандарту GSM. Групи європейських інженерів (які представляли різні компанії з різних країн Європи) розробляли методи впровадження служби коротких повідомлень у новий стільниковий формат. Звідти ж з'явилася і абревіатура, яка тепер на слуху у більшості жителів планети: SMS (від англ. Short Message Service), що перекладається "Служба коротких повідомлень".

Звернувшись до цієї ідеї в 1984 році, інженери зуміли досягти успіху в її реалізації вже буквально через рік після того, як стандарт GSM з'явився на європейському ринку. Через 10 років можливість надсилання та прийому коротких текстових повідомлень за допомогою мобільного телефону практично повністю витіснила з ринку пейджери. Цьому сприяло поступове зниження вартості послуги СМС.

Цей день проводиться під лозунгом: «Пестициди – безвихідь цивілізації»
Цей день проводиться під лозунгом: "Пестициди - безвихідь цивілізації"

Щороку 3 грудня проводиться Міжнародний день боротьби з пестицидами, який вперше оголосила у 1998 р. однойменна Міжнародна коаліція.

Дата обрана не випадково, а для того, щоб ще раз підкреслити трагічність катастрофи, яка сталася у 1984 р. внаслідок вибуху на заводі пестицидів Union Carbide в Індії. Наслідком вибуху став викид у довкілля смертельного газу - метилу ізоціанату. Це призвело до більш ніж 200 тис. смертей та пів мільйона випадків важких недуг в роки після аварії.

Це важливіше, ніж просто витратити гроші у магазині
Це важливіше, ніж просто витратити гроші у магазині

День "Зробіть подарунок своїми руками" відзначається 3 грудня. Сьогодні чудова нагода показати своїм близьким, наскільки ви дбаєте про них.

Нещодавно був час, коли зроблений вручну подарунок був єдиним подарунком, який можна було подарувати. Не було великих виробничих підприємств, що випускають найновіші дрібнички, які сьогодні є у вас та у кожного з ваших друзів. Ще наші бабусі та дідусі, коли отримували подарунок, знали, що його було зроблено вручну.

Подвійно було приємно, коли подарунок робився вручну саме тими, хто його подарував. Будь то проста попільничка, нова сорочка або ліжечко для дитини. Кожен із подарунків був зроблений вручну з увагою та любов'ю, створений спеціально для вас.

Хто народився 3 грудня

3 грудня 1948 р. - Озі Осборн - британський рок-співак, музикант, один із засновників і учасник гурту Black Sabbath, який значно вплинув на появу таких музичних стилів, як хард-рок і хеві-метал. Успішність його кар'єри та популярність принесли йому неофіційний титул "Хрещеного батька хеві-металу".

Озі Осборн
Озі Осборн

3 грудня 1960 р. - Джуліанна Мур - американська актриса та письменниця. Лауреат премії "Оскар", двох премій "Еммі", двох премій "Золотий глобус", премії BAFTA та двох премій Гільдії кіноакторів США. Власниця іменної зірки на Голлівудській "Алеї слави".

Джуліанна Мур
Джуліанна Мур

3 грудня 1968 р. - Брендан Джеймс Фрейзер - американський і канадський актор театру, кіно і телебачення, продюсер. Лауреат премій "Оскар", "Вибір критиків" та Премії Гільдії кіноакторів США. Номінант на премії "Золотий глобус" та BAFTA.

Брендан Фрейзер
Брендан Фрейзер

3 грудня 1998 р. - Міла Олексіївна Сивацька - українська актриса, відома за роль Василіси у фентезі-трилогії "Останній богатир" та за роль Ксенії Завгородньої у телесеріалі "Гранд".

Міла Сивацька
Міла Сивацька

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube