Цього дня народилися український актор Андрій Федінчик та українська співачка Юлія Лорд
Сьогодні, 25 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті святого Тарасія, архієпископа Константинопольського. В цей день святкує іменини Тарас. До кінця року залишається 309 днів. А віряни уважно стежать за погодою: птахи сидять на верхівках дерев – до ранньої весни.
Святитель Тарасій, патріарх Константинопольський, походив із знатного роду, народився і був вихований у Константинополі, де здобув добру освіту.
Пройшовши за короткий час усі ієрархічні щаблі, святий Тарасій був зведений на патріарший престол у 784 році. Святитель Тарасій мудро керував Церквою 22 роки. Він вів суворе аскетичне життя. Весь свій статок він витратив на Богоугодні справи, годуючи старих, жебраків, сиріт та вдів, а у Святий Великдень влаштовував для них трапезу, на якій сам служив.
Святий патріарх безстрашно викрив царя Костянтина Порфирородного, коли той обмовив свою дружину, імператрицю Марію, щоб ув’язнити Марію в монастир і одружитися зі своєю родичкою. Святитель Тарасій рішуче відмовився розірвати шлюб імператора, за що зазнав опали. Незабаром, однак, Костянтин був скинутий своєю матір’ю, царицею Іриною.
Святитель Тарасій помер 806 року. Оплакуваний Церквою, святитель був похований у монастирі на Босфорі. Біля труни його відбувалося багато чудес.
У лютому в Україні відзначають День інженерно-авіаційної служби авіації Збройних сил України. Офіційно свято запровадили дев'ять років тому, відповідно до наказу № 149 "Про встановлення Дня інженерно-авіаційної служби авіації Збройних сил України" від 19 березня 2010 року.
Тож вітаємо всіх, хто пішов в авіацію, вірно й віддано служить українському народові – особливо в умовах повномасштабного вторгнення РФ до України, щодня рятуючи тисячі невинних життів.
Щорічно в останній вівторок лютого відзначається Всесвітній день стерилізації домашніх тварин, покликаний привернути увагу до важливості контролю за кількістю безпритульних собак та котів.
Стерилізація має безліч переваг: вона допомагає запобігти інфекціям матки, знижує ризик виникнення пухлин молочної залози, які у собак стають злоякісними в 50% випадків, а у кішок – до 90%. Найкращий захист від цих хвороб надається, якщо стерилізувати тварину до першої тічки.
Ця процедура, як правило, не впливає на характер тварини. У більшості випадків поведінка стає більш спокійною, а небажані звички зменшуються. Кількість активності, рівень прив'язаності та грайливості вашого улюбленця залишаються незмінними.
Процедура стерилізації триває зазвичай від 20 до 90 хвилин, в залежності від розміру тварини та її здоров’я. У випадку великих собак або літніх тварин, операція може зайняти більше часу та потребувати участі двох хірургів.
Пістолет – це компактна вогнепальна зброя, призначена для використання однією рукою. Є теорія, згідно з якою пістолети отримали свою назву від міста Пістойя в Італії, де вже в кінці XV століття почали виробляти ручну вогнепальну зброю.
Самуель Кольт у 1831 році винайшов револьвер – пістолет з кількома камерами для куль. Він запатентував його в Європі в 1835 році та в США в 1836 році – патент №138.
У 1837 році Кольт отримав перші замовлення на свої револьвери від Техасу, що було важливим кроком у розвитку компанії та популяризації його продукції. Завдяки своїм винаходам Самуель Кольт не лише залишив значний слід в історії зброї, але й вплинув на розвиток військової технології того часу.
Клем-чаудер – це смачний суп. Він є невід'ємною частиною американської кухні, особливо популярний у прибережних районах, де молюски є доступним інгредієнтом. Традиційно цей суп містить молюсків, картоплю, цибулю і солону свинину.
У деяких варіаціях можуть додавати селеру, але інші овочі, як правило, не використовуються. Історично молюски почали використовувати для приготування чаудеру через їхню доступність і легкість у видобутку. Цей суп давно став символом морського смаку і комфортної їжі в США.