За справу взялися церква й прокуратура
В Італії статуя Діви Марії плакала кров'ю. Втім, після того, як цю кров взяли на аналіз ДНК, вона виявилась схожою на людську. Результати тесту роблять диво малоймовірним, а кримінальну справу проти його власниці більш імовірним, повідомляє IFLScience.
Ще в 2014 році містик Гізелла Кардія – підприємниця сицилійського походження Марія Джузеппа Скарпулла – купила статую Діви Марії в релігійному місці в Боснії. Повернувши її до Тревіньяно Романо, поблизу Риму, Кардія згодом зробила ряд заяв про статую. Це спонукало віруючих до паломництва на вершину пагорба, де та зберігається.
Буцімто статуя передавала їй повідомлення, примножувала їжу та плакала кривавими сльозами. Погодьтеся, з наукової точки зору – це дуже малоймовірні дії для керамічної фігурки. Натомість, сама Кардія, крім фінансових прибутків, здобула й телевізійну популярність.
Католицька церква розслідує такі заяви, яких було багато. У 2024 році єпархія Чівіта-Кастеллана визнала події "ненадприродними". Це сталося після розслідування за участю церковних чиновників, психолога, теологів і сторонніх експертів.
Проте Церква – не єдиний орган, який досліджує так зване чудо. Еим зацікавилася місцева прокуратура. Тепер Кардію перевіряють на предмет потенційного шахрайства після того, як приватний детектив заявив, що кров на статуї – належить свині.
Тести ДНК, проведені в рамках розслідування, показали, що кров не належить свині. Перш ніж оголосити статую дивом, прокуратура заявила, що зразки крові, взяті у статуї, відповідають генетичному профілю самої Гізелли Кардіа. Адвокати Кардії повідомили, що ще належить з'ясувати, чи є ДНК однопрофільною чи змішаною.
"Якщо профіль єдиний, це означає, що він лише Кардії, і вона його туди розмістила, тому в цьому випадку ми підемо до суду. Але якщо, як і очікувалося, профіль змішаний, це означає, що ДНК, знайдена на статуї, також містить ДНК Гізелли, що ми очікуємо, оскільки вона використовувала статуетку, цілувала її та тримала в руках", – йдеться в заяві.
Адвокат відмовився виключити диво. Мовляв, хіба хтось знає ДНК Мадонни. Очікується, що результати тесту ДНК, переданого відомому судовому генетику, будуть передані в прокуратуру 28 лютого.
Релігійні артефакти та іконографію часто рекламують як такі, що мають чудодійну силу, та часто вони були підроблені шахраями. У подібному випадку в 2008 році було виявлено, що статуя Діви Марії плаче кров'ю церковного хранителя, якому вона належала. У 1995 році було виявлено іншу статую, яка плакала кров'ю людини чоловічої статі. У цьому випадку власник статуї відмовився від тесту ДНК.