В цей день народилися українська актриса Тетяна Песик та український рок-музикант Diezel - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 25 грудня
В понеділок, 25 грудня, православня церква відзначає Різдво Христове. У православному календарі Різдво виступає одним із 12 головних свят річного богослужбового кола. Іменини сьогодні святкують Леонід, Марія.
Християни відзначають церковне свято - Різдво Христове. У християнській церкві у II-IV століттях Різдво відзначалося 6 січня. Свято називалося Богоявленням і було пов'язане з Хрещенням Господнім. У IV столітті святкування Різдва було перенесено на 25 грудня. Після переходу 1918 року з юліанського на григоріанський календар православна церква почала відзначати його 7 січня. З 1 вересня 2023 року парламент підтримав законопроект №9431 про перенесення трьох українських свят. Це стосувалось і Різдва: його тепер відзначають 25 грудня.
У період радянської влади святкування Різдва було заборонено. Звичаї поширювалися лише у вузькому колі людей. Їхніми хранителями були патріархи та частково жителі сільської місцевості. Багато прихильників релігійних обрядів переслідувалися. Традиції Різдва Христового почали відроджуватись лише у 90-х роках ХХ століття.
У сільській місцевості збереглися традиції колядування у ніч під Різдво. Хлопці та дівчата вбираються у народні костюми, ходять по дворах та співають колядки - обрядові пісні, які прославляють Христа, господаря будинку та містять побажання родючості та здоров'я. Господарі щедро обдаровують їх грошима та солодощами. Головний атрибут колядників - зірка. Її виготовляють із кольорового паперу та стрічок, у центрі розміщують образ Божої Матері.
День A’Phabet або День без "L" у США відзначають 25 грудня. Це цікава подія, своєрідне свято гри слів. Це грайливе свято, яке обертається навколо каламбуру в англійській мові на слово "Ноель", що є синонімом Різдва. Слово "Ноель" - це французька назва Різдва Христового, що часто використовується у багатьох країнах для позначення самого свята Різдва.
Це свято для любителів каламбурів і тих, хто насолоджується лінгвістичною творчістю. Це день, коли можна кинути собі виклик, уникаючи використання літери “Л” в усній та письмовій мові, що робить його веселим та унікальним способом відзначити святковий сезон.
Логопеди підтвердять, що для багатьох людей і дуже часто для дітей, звук "л" є важковимовним. Для них це свято буде ще більш цінним. Лінгвістичні ігри додають гумору до традиційних святкувань.
Каламбур, або парономазія, - це форма гри слів, яка експлуатує кілька значень терміну або схожих за звучанням слів для досягнення гумористичного або риторичного ефекту. Історія каламбурів давня і широко розповсюджена, а їх використання задокументоване в різних культурах і мовах протягом всієї історії.
День гарбузового пирога відзначають у США щорічно 25 грудня. Це символічний шматочок традиції та кулінарної святкової культури. Це день святкування одного з найулюбленіших американських десертів. Цей день присвячений насолоді гарбузовим пирогом, традиційним північноамериканським солодким десертом, особливо популярним восени та на початку зими, особливо на День подяки та Різдво.
Гарбузовий пиріг має багату історію, яка налічує близько 400 років. Джерела цього святкового десерту можна простежити у перших поселенців Нового Світу, які, можливо, використовували гарбуз для приготування пирога, хоча, швидше за все, без скоринки й не такого солодкого, як сучасні версії.
Американська адаптація. Десерт, яким ми знаємо його сьогодні, почав формуватися з "Американської кулінарії" Амелії Сіммонс у 1796 році, яка містила рецепт гарбузового пудингу, запеченого в скоринці. Сьогодні гарбузовий пиріг є основним десертом на Хелловін, День Подяки та Різдво, а в Інтернеті можна знайти нескінченні варіації рецептів.
У мозамбікському святковому календарі 25 грудня відзначається День сім'ї. Щоб врахувати 15%-20% населення, яке сповідує іслам, і тих, хто дотримується інших традицій та вірувань, 25 грудня в офіційному календарі державних свят називається "Днем сім'ї".
Більшість християн проводять ніч із 24 на 25 грудня у церкві. Там вони святкують святу месу, "Misa da noite do Natal", де разом моляться, співають і святкують народження Христа. На Різдво багато мозамбікців одягають червоні сукні чи халати.
25 грудня у Мозамбіку святкують у колі сім'ї та друзів. Багато мозамбікців проводять цей день або на пляжі, або в саду або у дворі. На відміну від 24 грудня, цього особливого дня стіл накривається багато.
25 грудня 1969 р. - Андрій Юрійович Яценко, відомий під сценічним ім'ям Diezel - український рок-музикант, лідер та засновник гурту Green Grey, гітарист, композитор. Взяв активну участь у створенні проєвропейського світосприйняття в Україні на зламі XX-XXI століть.
25 грудня 1971 р. - Джастін П'єр Джеймс Трюдо - канадський державний і політичний діяч, прем'єр-міністр Канади з 4 листопада 2015 року, лідер Ліберальної партії Канади з 14 квітня 2013 року. Старший син п'ятнадцятого прем'єр-міністра Канади П'єра Елліота Трюдо.
25 грудня 1983 р. - Юлія Рай (справжнє прізвище Бодай) - українська співачка і авторка пісень. Після сплеску популярності на початку 2000-х Юлії Рай не вдалося стати зіркою першого ешелону. Сама вона це пояснює недосвідченістю своєї продюсерки, нездатністю зробити музичний проект фінансово успішним.
25 грудня 1987 р. - Тетяна Песик - актриса, комік, учасник КВК. Учасник проекту "Країна У" та телевізійного шоу "Жіночий квартал". Учасниця команди КВК "V.I.P Тернопіль".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.