Яке сьогодні, 21 січня, свято: День подяки білці та супу з морепродуктів

Цього дня народилися співачка Емма Бантон зі Spice Girls, американська акторка Джина Девіс, зірка фільмів Муха, Бітлджус, Тельма і Луїза та іспанський оперний співак Пласідо Домінго

Календар, свято, цей день в історії, дата, 21 січня
А ще цього дня – День обіймів і граноли

Сьогодні, 21 січня, православна церква України відзначає день пам’яті святого ісповідника Максима і мученика Неофіта. В цей день святкують іменини Агнія, Анастасія, Максим, Валеріан, Євгенія. До кінця року залишається 344 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день птахи літають низько – чекайте холодів.

21 січня – яке сьогодні церковне свято

День пам’яті мученика Неофіта й святого ісповідника Максима

Неофіт Максим
Мученик Неофіт (зліва) та святий ісповідник Максим (справа).

Неофіт народився в III або IV столітті в Кілікії, на території сучасної Туреччини. Неофіт був відданий служінню Христу. Його релігійне життя привело його до пізнього мучеництва. Його били й палили, аби змусити відректися від християнської віри. Проте, він залишався непохитним. Зрештою святого стратили. Це мучеництво стало прикладом для багатьох християн, надихаючи їх на стійкість перед гоніннями.

Максим народився у Константинополі і служив секретарем імператора Іраклія. Пізніше став ченцем і присвятив своє життя захисту православної віри. Максим Ісповідник відомий своїми численними працями. Він боровся за визнання двох волей Христа – божественної і людської, що було важливим аспектом християнської догматики. Максим страждав від переслідувань за свої погляди і був засланий, де й помер мученицькою смертю. Пізніше його канонізували і визнали одним з найбільших теологів у християнстві. 

21 січня – яке сьогодні свято в різних країнах світу

Міжнародний день обіймів

Міжнародний день обіймів відзначається 21 січня.
Міжнародний день обіймів відзначається 21 січня.

Ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива, що поширилася по всьому світу. Для підтримки одне одного молодь почала – обійматися. Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести спокій у нашу з вами буденність. Користь від таких доброзичливих жестів буває важко переоцінити.

Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, визнаний навіть у науковому середовищі. Тож обіймайтеся на здоров'я!

День подяки білці

21 січня проводиться День подяки білці в Північній Кароліні в США.
21 січня проводиться День подяки білці в Північній Кароліні в США.

Білка – помітна тварина в українських парках та лісах. Їх люблять діти і дорослі, бо білка – гарна. Проте ці милі на перший погляд тваринки з пухнастими хвостами (за що ми їх і любимо!) можуть завдавати шкоди майну, якщо мешкають поряд з людьми у великих популяціях.

Східна сіра білка – найпоширеніший з п'яти видів деревних білок Північної Кароліни. Сіру білку можна зустріти в кожному окрузі, а 1969 року її було прийнято як символ ссавця штату. Сірі білки ведуть денний спосіб життя й активні цілий рік. Зазвичай вони мають сірувато-коричневе хутро і білувате черевце з помітним кущистим хвостом. Деякі білки можуть бути рудуватими, чорними, білими або поєднувати ці кольори. 

Національний день граноли в США

21 січня проводиться Національний день граноли в США.
21 січня проводиться Національний день граноли в США.

Цікаво, що гранолу винайшли у штаті Нью-Йорк. Зробив це доктор Джеймс Калеб Джексон у санаторії Джексона 1863 року. Джексон розкришив борошно і спік його, назвавши те, що вийшло, – гранолою Джексона. Незабаром після цього доктор Джон Гарві Келлог, який прославився пластівцями Kellogg's, виготовив суміш під назвою granula, що складалася з вівсянки, пшеничного і кукурудзяного борошна. Джексон подав до суду, і назву суміші Келлога було змінено на granola.

День супу з морепродуктів

  21 січня відзначається День новоанглійского клем-чаудера в США.
21 січня в США також відзначається День новоанглійского клем-чаудера.

Це юшка з молюсків Нової Англії на основі молока або вершків, зазвичай готується з картоплею, цибулею і молюсками. Додавати томати в юшку заборонено законом з 1939 року. Вважається, що юшку в стилі Нової Англії завезли в регіон французькі, новошотландські або британські поселенці і вона стала звичайною стравою в цьому регіоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube